Takiego Roberta Lewandowskiego jeszcze nie widzieliście

19 stycznia 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Postać Roberta Lewandowskiego w nowej odsłonie zagościła na PGE Narodowym. Ta wykonana w całości z klocków Lego figura stanęła w Alei Gwiazd Międzynarodowej wystawy budowli z klocków Lego na PGE Narodowym i dołączyła tym samym do postaci Kamila Grosickiego, Adama Nawałki, Agnieszki Radwańskiej czy Marcina Gortata, a także wielu innych eksponatów prezentowanych podczas tej edycji. Międzynarodowa wystawa budowli z klocków Lego dostępna jest do 25 marca na PGE Narodowym.

PGE Narodowy stał się twierdzą gwiazd sportu oraz nieprezentowanych nigdzie w Polsce do tej pory eksponatów w całości stworzonych z klocków LEGO®. Do grona największych i najbardziej lubianych postaci świata sportu, nauki, filmu i bajek dołączyła dziś nowa, odmieniona figura najbardziej znanego polskiego strzelca Reprezentacji Polski w piłce nożnej – Roberta Lewandowskiego.

— Do wybudowania nowej figury Roberta Lewandowskiego zainspirowały nas ogromne emocje jakie wywołały zmiany w wyglądzie naszego najlepszego piłkarza. Naszą ambicją jest, aby modele, które prezentujemy na Wystawach w możliwie największym stopniu odzwierciedlały prezentowaną postać - nie mogliśmy więc pominąć komentarzy na temat zarówno nowej fryzury jak i nowej cieszynki. Ponadto obowiązujący od Euro 2016 nowy strój reprezentacji również stał się dla nas motywacją do zbudowania Roberta w nowej odsłonie — mówił Rafał Szymański, organizator i twórca wystawy. 

Organizatorzy Wystawy Klocków z wielką pieczołowitością w ostatnich tygodniach przygotowywali figurę Lewandowskiego z klocków LEGO w najnowszej i najbardziej aktualnej odsłonie. W ostatnich dniach wizerunek Roberta ponownie się zmienił. Jasne włosy ustąpiły miejsca czarnym, dlatego też musiały również zniknąć z najnowszej figury. Klocki LEGO są tak zaprojektowane, by można było z nich tworzyć i kreować wciąż coś nowego, dlatego też twórcy figury Roberta zdecydowali się podjąć przebudowy i zmodyfikowania zakończonego przed kilkoma dniami dzieła. 

W imieniu Jakuba Opary, Prezesa Zarządu Spółki PL.2012 przybyłych na konferencję gości przywitała Magdalena Nawara, Manager ds. Relacji Publicznych PGE Narodowego. — Cieszymy się, że postać Roberta zbudowana z klocków Lego wraca na PGE Narodowy w nowej odsłonie. Mamy nadzieję, że prezentowana przez Roberta Lewandowskiego „cieszynka” będzie zapowiedzią kolejnych wygranych w tegorocznych Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji — powiedziała.

Gwiazdy sportu z klocków LEGO®

Ideą zapoczątkowanej przez nas dwa lata temu Alei Gwiazd Sportu, której reprezentantem po raz kolejny stał się Robert Lewandowski była chęć uhonorowania oraz przybliżenia osiągnięć wybitnych sportowców, stawiając ich postawę i dokonania dzieciom i młodzieży, jako wzór do naśladowania. Wybudowanie Roberta Lewandowskiego w nowym wydaniu zrodziło pomysł na wykorzystanie poprzedniej figury w szczytnym celu, została ona sprezentowana Robertowi Lewandowskiemu, który przekazał ją na licytację w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Nowa figura ukazująca Roberta Lewandowskiego w pozycji tzw. cieszynki” powstała z 80 tys. klocków. W Alei Gwiazd znajduje się także figura Kamila Grosickiego przedstawionego w pozycji ukazującej euforię po zdobyciu gola, wykonanej z 65 tys klocków a także postać selekcjonera Reprezentacji Polski Adama Nawałki, który został zbudowany z około 74.000 klocków. Figura pokazuje trenera siedzącego w fotelu na ławce trenerskiej w skupieniu śledzącego wydarzenia na boisku. Najlepszą polską tenisistkę Agnieszkę Radwańską zbudowano z 40.000 klocków. Postać ma 172 cm wzrostu i została przedstawiona w trakcie serwisu. Marcin Gortat natomiast, mierzący 214 cm sportowiec a zarazem jedyny Polak w historii NBA, który awansował do jej finału został zbudowany ze 120.013 elementów - jako symbol wspierania fundacji Marcina Gortata MG13. Koszykarz trzyma w rękach piłkę, również zbudowaną z klocków.

Strefa bajek 

Nie tylko na najmłodszych czeka wspaniała, niezwykle kolorowa i radosna strefa bajek. Zobaczymy wioskę smerfów, zaczarowaną krainę księżniczek, wyspę z filmu "Angry Birds", magiczny świat kucyków Pony i poznamy tajemnice "Alicji z Krainy Czarów".

Pojazd bohatera filmu Batman™ 

Na fanów super bohaterów czeka wspaniała atrakcja – rekonstrukcja 7-metrowego pojazdu Batmana™. Zbudowanemu z 900.000 klocków Batmobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura Batmana™. Dopełnieniem historii o człowieku-nietoperzu jest ogromne miasto Gotham City. Jeżdżący samochód Batmana™, grota bohatera, wieżowiec Wayne Tower i uruchamiane przyciskiem pociągi to tylko niektóre atrakcje tej imponującej, interaktywnej makiety wybudowanej z 270 000 klocków. Niezapomniane wrażenia zapewniają również figury super bohaterów wykonane w skali 1:1. Podziwiać można rekonstrukcje Spidermana™, Kapitana America™, Thora™, Iron Mana™ oraz Hit wystawy ponad 2,5 metrowego Hulka™. Z klocków powstały nie tylko fikcyjne postacie, ale również sławni artyści i odkrywcy. Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach i Mikołaj Kopernik zostali wybudowani w naturalnych rozmiarach.

Największy na świecie Diabelski Młyn 

Model ma 4 metry wysokości i w całości (łącznie z linkami pełniącymi funkcję przęseł) składa się z elementów wyprodukowanych przez Lego®. Zachwyt nie tylko w najmłodszych wzbudza fakt, że ten klockowy kolos potrafi się kręcić.

Kapitol 

Wykonana z 1 miliona 236 tysięcy klocków w skali 1:40 niezwykła budowla przedstawia waszyngtońską siedzibę Kongresu Stanów Zjednoczonych. Kunszt budowniczego podkreśla misternie wykonana kopuła mierząca 1,7 m. Prace nad modelem trwały 6 lat. Budynek wraz z otoczeniem zajmuje 25 m2.

Architektura 

Na PGE Narodowym nie zabraknie również wielkich budowli ukazujących architekturę dawną i współczesną m.in. gmach dworca w Paryżu, operę w Budapeszcie i londyńskie obserwatorium astronomiczne.

Human Body - nietypowa lekcja biologii  

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania i budowy ludzkiego ciała. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków, natomiast opisy i schematy pomogą przyswoić zagadnienia z zakresu anatomii. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układy: oddechowy, pokarmowy i kostny.

Wielka kolekcja STAR WARS® 

W Warszawie organizatorzy przygotowali specjalną strefę Gwiezdnych Wojen, w której fani znajdą między innymi bogatą kolekcję ponad 100 autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane sceny, statki, postaci oraz bitwy z tej kultowej serii. Jedną z najbardziej spektakularnych budowli jest składająca się z 250.000 klocków makieta Bitwa o Scariff. W mające miejsce „bardzo dawno temu w odległej galaktyce” wydarzenia pomoże przenieść się multimedialna prezentacja opisująca miejsca i wydarzenia sagi.

Helicarrier i Strefa Fantasy 

Ponad 5-metrowy fikcyjny, latający lotniskowiec agencji obrony S.H.I.E.L.D występujący w amerykańskich komiksach to jeden z super modeli tegorocznej edycji na PGE Narodowym. Świat magii, niezwykłości i fikcji znany z gier i filmów został przestawiony z klocków. Odkryj fantastyczne królestwa elfów, stworów, kosmicznych piratów i innych w dziale fantasy. Zobacz niekończące się bitwy pomiędzy dobrem a złem!

Fun Park - Strefa zabawy klockami 

Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni 500 m2 Fun Parku znajduje się strefa Duplo®, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Warszawie można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach.

Bilety 

Bilety dostępne w kasach Wystawy lub za pomocą strony internetowej www.wystawaklockow.pl. Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-21.00 oraz w soboty i niedziele, od godziny 10.00-20.00.

Wystawa na PGE Narodowym potrwa od 16 grudnia do 25 marca 2017 roku.