Spółka PL.2012+ nagrodzona tytułem "Pracodawcy Godnego Zaufania"

28 lutego 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

PGE Narodowy został wyróżniony za swój program wolontariatu, który jest ofertą dla wszystkich ludzi dobrej woli chcących wesprzeć wydarzenia organizowane na PGE Narodowym. Kapituła Konkursu nagradzała w tym roku firmy w siedmiu kategoriach: programy stażowe, wolontariat, motywacja, edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo oraz firma przyjazna niepełnosprawnym.

— Pragnę serdecznie podziękować za przyznanie zaszczytnego tytułu "Pracodawcy Godnego Zaufania". PGE Narodowy jest miejscem szczególnym, miejscem pozytywnej energii wszystkich Polaków. Jest sportową i kulturową, a także społeczną, wizytówką Polski. W zeszłym roku zaufały nam ponad 2 mln osób, które odwiedziły nasz stadion, a tysiące z nich wzięły udział w wydarzeniach społecznych — mówił Jakub Opara, Prezes Zarządu spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

PGE Narodowy kieruje swoją ofertę udziału w wolontariacie do osób pełnoletnich – studentów, osób pracujących, emerytów. W ramach programu dostępne są także ciekawe oferty prac dla zorganizowanych grup wolontariuszy, w tym młodzieży, która nie ukończyła jeszcze 18. roku życia.

Wolontariat na PGE Narodowym to wsparcie zarówno dla organizatorów wydarzeń, jak i dla gości odwiedzających stadion. Oprócz wydarzeń sportowych na PGE Narodowym odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, muzycznych i społecznych, podczas których obecność wolontariuszy jest bezcenna. Zakres pomocy jest uzależniony od rodzaju wydarzenia jednak praca wolontariuszy wiąże się przede wszystkim z pomocą osobom starszym, niepełnosprawnym, pełnieniem funkcji informacyjnych, udzielaniu wskazówek, obsłudze bramek wstępu czy realizacją zadań związanych z przygotowaniem ceremonii otwarcia lub zamknięcia imprezy.

Jakub Opara dziękując za nagrodę jednocześnie podkreślił, że 2018 rok będzie szczególnym dla PGE Narodowego, ponieważ oprócz gwiazd żużla, boksu zawodowego, meczu reprezentacji Polski i Pucharu Polski a także koncertów Edda Sheerana oraz The Rolling Stones, 10 listopada odbędzie się koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. — Amerykański baseballista Thomas Charles Lasorda powiedział kiedyś, że różnica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji, dlatego też jesteśmy zdeterminowani, aby PGE Narodowy był otwarty na nowe działania oraz zachował swój narodowy charakter — zaznaczył Opara.


"Pracodawca Godny Zaufania" to inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku. Jej podstawowym celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej. Przez kilka lata udało się nagrodzić największe polskie firmy bardzo często realizujące ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty programy skierowane do pracowników.

W skład Kapituły Konkursu wchodzą przedstawiciele instytucji pozarządowych – organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni. Reprezentowane są m.in.: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska", Instytut Staszica, Instytut Biznesu, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca.