Polska organizatorem mistrzostw świata do lat 20

19 marca 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Poznaliśmy pierwsze szczegóły mistrzostw świata U-20, które za rok odbędą się w Polsce. Pierwszy raz w historii turniej tej rangi zostanie zorganizowany w naszym kraju. Na konferencji prasowej w Loży Platynowej PGE Narodowego prezes PZPN Zbigniew Boniek wyjawił także nazwisko nowego selekcjonera kadry U-20.

Łódź, Lublin, Bydgoszcz, Tychy, Lubin, Gdynia – to miasta gospodarze przyszłorocznych mistrzostw świata U-20. Ich liczba może zostać zwiększona do 12, ale na razie to właśnie te miejscowości są już pewne współorganizacji tej wielkiej imprezy.

Na konferencji PZPN przedstawiono także nowego selekcjonera reprezentacji Polski U-20 Jacka Magierę, który jeszcze nie tak dawno prowadził pierwszą drużynę Legii Warszawa.

– Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył mnie PZPN. Ta drużyna będzie tak selekcjonowana, żeby przygotować jak najwięcej piłkarzy do gry w pierwszej reprezentacji – zaznaczał Jacek Magiera. 

Polska będzie gościć 24 federacje piłkarskie. Mecz otwarcia i mecz finałowy turnieju odbędą się na stadionie Widzewa Łódź. 

– Potrafiliśmy i pokazaliśmy, że jesteśmy dobrymi organizatorami na wcześniejszych turniejach – podkreślał prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

Do tej pory Polska organizowała m.in. mistrzostwa Europy 2012, finał Ligi Europy czy Euro do lat 21.  

Mistrzostwa świata U-20 to prestiżowy turniej, na którym w przeszłości uwagę zwracało na siebie wielu dzisiaj znanych piłkarzy. Mowa chociażby o Diego Maradonie czy Lionelu Messim, który w 2005 roku wygrał te zmagania z reprezentacją Argentyny i był najlepszym strzelcem rozgrywek.

Mundial do lat 20 odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2019 roku. Rywalizację o prawo do organizacji turnieju Polska wygrała z Indiami. Ambasadorem reprezentacji Polski U-20 został Marek Koźmiński.