Znamy rywali Wacha i Szpilki na Narodowej Gali Boksu!

27 marca 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym ogłoszono, że Eric Molina będzie przeciwnikiem Mariusza Wacha, a Dominick Guinn zmierzy się z Arturem Szpilką. 

Molina walczył już z polskim zawodnikiem, Tomaszem Adamkiem, na gali Polsat Boxing Night w 2016 roku. Adamek przegrał wówczas w 10. rundzie przez potężny nokaut Moliny. Po tej walce Amerykanin stwierdził: "Marzę o tym, by wrócić do Polski, dla kibiców, dla pasji, jaką macie do sportu. Chcę znów tu walczyć".

Z kolei Guinn jest dwukrotnym zwycięzcą w turnieju Golden Gloves w kategorii super ciężkiej w 1997 i 1999 roku. Na ringu stawał do walki z czołowymi zawodnikami wagi ciężkiej, takimi jak: Michael Grant, Kubrat Pulev czy Hughie Fury. Guinn, według niektórych opinii jest za słabym przeciwnikiem dla Szpilki, jednak należy pamiętać, że polski pięściarz powraca na ring po dwóch przegranych walkach i jego forma jest niepewna.

Boxing Night 14 "Narodowa Gala Boksu" odbędzie się 25 maja na PGE Narodowym. Podczas gali zobaczymy walki najlepszych i najbardziej utytułowanych pięściarzy świata. Na ringu pojawią się m.in.: Izu Ugonoh, Mariusz Wach, Artur Szpilka czy Marcin Najman. Natomiast gwiazdą wieczoru sceny muzycznej będzie sama Edyta Górniak. Galę poprowadzi znany i ceniony na całym świecie konferansjer bokserski Michael Buffer.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.