Profil trasy maratońskiej i biegu OSHEE 10 km

09 kwietnia 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Dla wielu biegaczy analiza profilu trasy jest kluczowym elementem przygotowania do zawodów. Znając profil trasy i występujące na niej trudności możemy dostosować swój trening do zbliżającego się startu.  

ORLEN Warsaw Marathon

Profil królewskiego dystansu jest dobrą wiadomością dla wszystkich maratończyków. Biegacze będą mieli do pokonania tylko jeden podbieg, natomiast większość trasy będzie wiodła szerokimi i płaskimi ulicami. Dzięki temu, trasa ORLEN Warsaw Marathon będzie sprzyjać zawodnikom w osiągnięciu zamierzonych wyników.

Pierwsze 5 kilometrów trasy jest płaskie, co pozwoli biegaczom wejść w odpowiednie, szybkie tempo i z rozpędu pokonać podbieg, znajdujący się w połowie 5 kilometra dystansu. Ukształtowanie trasy ORLEN Warsaw Marathon do 23 kilometra będzie sprzyjać utrzymaniu narzuconego tempa. Biegacze, dla których będzie ono zbyt wolne, mogą skorzystać na rozpędzeniu się podczas kilometrowego zbiegu, usytuowanego na 24 kilometrze trasy. W drugiej części dystansu na zawodników czekają kolejne płaskie kilometry, które doprowadzą maratończyków aż do 40 kilometra, gdzie nastąpi niewielki podbieg na most Świętokrzyski. Ostatni kilometr dystansu maratońskiego prowadzi ulicą znajdującą się na błoniach PGE Narodowego. Tam na biegaczy czeka finiszowa, 800-metrowa, płaska i prosta droga do mety.


Bieg OSHEE 10 km

Szerokie ulice na początkowych kilometrach rywalizacji, niewielkie nachylenie i mniejsza liczba zakrętów – to wszystko pomoże uczestnikom biegu OSHEE 10 km w utrzymaniu szybkiego tempa.

Bieg OSHEE 10 km nie bez przyczyny nazywany jest najszybszą dychą w Polsce. Ukształtowanie trasy sprzyja osiąganiu zawrotnego tempa – dla zwycięzców jest to nawet znaczniej poniżej 3 minut na kilometr. Pomimo wprowadzenia kilku zmian w przebiegu tegorocznej trasy, jej profil pozostał płaski, jak w poprzednich edycjach. Na początku dystansu na uczestników czekać będzie 4-kilometrowy, płaski, prosty i szeroki odcinek, prowadzący przez Wał Miedzeszyński. Następnie lekki zbieg i kolejny płaski fragment trasy doprowadzi uczestników biegu OSHEE 10 km aż do podbiegu na ul. Saskiej. Dalej trasa prowadzi lekko z górki. I w taki sposób zawodnicy będą mieli już za sobą 8,5 kilometra trasy. Na ostatnim, 1,5-kilometrowym odcinku, zawodnicy ponownie powrócą na płaską ulicę Wał Miedzeszyński, która doprowadzi zawodników do błoni PGE Narodowego, gdzie na biegaczy czeka finiszowa, 800-metrowa prosta droga do mety.