Sprawdź, jakie atrakcje towarzyszyły Targom CSR

12 kwietnia 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

12 kwietnia na PGE Narodowym spotkali się przedstawiciele biznesu, środowiska pozarządowego i akademickiego w ramach wydarzenia organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

W części wystawienniczej przygotowano prawie 80 stoisk, które reprezentowały firmy, organizacje pozarządowe i instytucje naukowe. Na każdym z tych stoisk uczestnicy targów mogli spotkać przedstawicieli danej organizacji, zadawać im pytania, a także brać udział w specjalnie zaplanowanych aktywnościach.

Wśród atrakcji znalazły się: prelekcje, premiery najnowszych publikacji na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz konkursy i gry. Organizatorzy zaproponowali m.in. wirtualną wycieczkę po fabryce okien, spacer po górach czy zjazd na nartach. Natomiast osoby zainteresowane wolontariatem mogły uzyskać niezbędne instrukcje, jak zostać wolontariuszem w wybranej organizacji.

Również dla cyklistów przygotowano coś specjalnego – każda osoba, która przyjechała na targi rowerem, mogła bezpłatnie wykonać przegląd swojego jednośladu w Mobilnym Serwisie Rowerowym. Z kolei dzieci miały niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w warsztatach dla Małych Naukowców. Młodzi odkrywcy mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie przygotowywać ciekawe eksperymenty naukowe, korzystając z przedmiotów zgromadzonych we własnym domu.

W trakcie trwania 7. Targów CSR odbyło się także 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów, podczas których słuchacze mogli podjąć dyskusję z prelegentami i wymienić się poglądami na omawiane zagadnienia. Również ważnym wydarzeniem było ogłoszenie wyników konkursu #SustainHack, którego głównym celem jest znalezienie odpowiednich rozwiązań dla wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Targi Odpowiedzialnego Biznesu były także okazją do premiery 16. raportu pt. "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki", wydawanego co roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Targi CSR są największym wydarzeniem CSR-owym w Polsce, organizowanym już od 2005 roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku na targach swoje stoiska miało aż 70 wystawców, a hasłem przewodnim wydarzenia było "Biznes we współpracy". Celem targów jest przede wszystkim prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych oraz usług oferowanych w tym zakresie.

Więcej informacji o Targach Odpowiedzialnego Biznesu można zleźć TUTAJ.