Zamknij

Ruch tematem przewodnim 22. Pikniku Naukowego

9 czerwca na PGE Narodowym odbędzie się impreza, która udowadnia, że nauka może być naprawdę pasjonująca. 

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa impreza plenerowa w Europie. Jest przygotowywany z myślą o osobach, które fascynują się nauką i chcą zobaczyć ją z bliska. Jest to także miejsce dla tych, którzy dotąd nauką się nie interesowali, a chcieliby zobaczyć zaskakujące eksperymenty naukowe.

Od początku wydarzenie to przyciąga tłumy osób zainteresowanych różnymi dziedzinami nauki, jak i ludzi, którzy są po prostu ciekawi świata. Każdego roku w pikniku uczestniczy około 200 instytucji ze wszystkich kontynentów. Uczelnie, instytuty badawcze oraz muzea prezentują swoje osiągnięcia i odsłaniają kulisy codziennej pracy. Na poznanie tajników nauki wszyscy uczestnicy mają cały dzień, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W tym roku głównym tematem 22. Pikniku Naukowego jest ruch. Organizatorzy postanowili przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu, ponieważ świat nigdy nie jest w bezruchu. Podobnie jak nauka nigdy nie zarzuca starań, by ten świat opisać. Aby lepiej zrozumieć istotę tego zjawiska, uczestnicy razem z naukowcami sprawdzą, co wprawia w ruch wszystko to, co nas otacza.

Więcej o wydarzeniu można dowiedzieć się tutaj: www.pikniknaukowy.pl.