Aleja Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym

08 maja 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

12 czerwca na głównej promenadzie okalającej PGE Narodowy zostanie dokonana inauguracja "Alei Gwiazd Piłki Nożnej". Na konferencji prasowej zapowiadającej to wydarzenie, Jan Tomaszewski, Grzegorz Lato i Władysław Żmuda pokazali pamiątkowe tablice ze swoimi odciskami stóp.

Projekt jest realizowany przez Fundację Aleja Gwiazd, Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółkę PL.2012+, operatora PGE Narodowego. Ma na celu popularyzację piłki nożnej, a także przybliżenie sylwetek sportowców zasłużonych dla tej dyscypliny.

Uroczyste odsłonięcie pierwszych tablic odbędzie się 12 czerwca 2018 roku, tuż przed ostatnim towarzyskim meczem reprezentacji Polski przed wylotem na mundial do Rosji. Tablice z brązu z odciskami stóp zaprezentują: Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Grzegorz Lato, Władysław Żmuda i Jan Tomaszewski. Odsłonięte zostaną także tablice pośmiertne: Gerarda Cieślika, Kazimierza Deyny i Włodzimierza Smolarka.

- Na tym stadionie zadebiutowałem i stałem się później najpopularniejszym człowiekiem w kraju – wspominał na konferencji Jan Tomaszewski i dodawał:

- Liczę, że po mistrzostwach świata w Rosji będzie tu tych tablic więcej, bo naprawdę wierzę, że zdobędziemy tam medal. 

Na "Aleję Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym" przeznaczono długość jednego kilometra. Będzie ona znajdować się na głównej promenadzie okalającej arenę, tuż przy pomniku Kazimierza Górskiego.