Alicja Omięcka pokieruje PGE Narodowym

10 maja 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Jakub Opara został nowym członkiem zarządu Orlen Paliwa. Do tej pory pełnił funkcję prezesa spółki PL.2012+ zarządzającej PGE Narodowym. Opara kierował spółką od grudnia 2015 roku. Na stanowisku prezesa zastąpi go Alicja Omięcka.

Spółka PL.2012+, którą Jakub Opara zarządzał przez ponad dwa lata, nie tylko odnotowała w tym czasie dodatni wynik finansowy, ale dzięki zyskom otworzyła się również na nowe inwestycje, wśród których znajduje się między innymi plan zagospodarowania terenów wokół areny oraz budowa profesjonalnej strzelnicy.

— To był bardzo dynamiczny czas w życiu PGE Narodowego. Przede mną oraz moim zespołem stało wiele ambitnych wyzwań, cieszę się, że stawiliśmy im czoło. Stojąc na czele Zarządu miałem okazję nie tylko realizować fascynujące, międzynarodowe projekty, ale przede wszystkim tworzyć strategię Biało-Czerwonej Twierdzy, miejsca które należy do wszystkich Polaków. Arena jest dzisiaj otwartą, tętniącą życiem przestrzenią, którą z dumą mogę oddać swoim następcom. Na mnie z kolei czekają następne wyzwania biznesowe w zarządzie Orlen Paliwa — mówi Jakub Opara.

Mecze piłki nożnej, koncerty, mistrzostwa w żużlu oraz liczne wydarzenia biznesowe to tylko część dorobku dotychczasowego Prezesa. Kierowany przez niego zespół przygotował i przeprowadził organizację Szczytu NATO w Warszawie, a na stadionie pojawiły się nowe formaty wydarzeń jak gala KSW, Roztańczony PGE Narodowy czy gala boksu.

Spółką PL.2012+ pokieruje Alicja Omięcka. — PGE Narodowy jest unikalną areną, która może być przykładem nie tylko dla innych obiektów tego typu w Polsce, ale i w Europie. Jestem dumna, że mogę stanąć na czele tak zaawansowanego projektu i dalej nim pokierować. Chcę, aby arena cały czas się rozwijała i zaskakiwała nie tylko kolejnymi nietuzinkowymi wydarzeniami, ale również przyciągała nowych partnerów. Ten stadion to nie tylko sport, rozrywka czy kultura, ale także potężne centrum świata biznesu, w którym cały czas widzę bardzo duży potencjał do wykorzystania. Dziękuję za zaufanie, którym obdarzył mnie Minister Sportu i Turystyki powierzając mi tę funkcję. Najbliższe tygodnie będą czasem bardzo wytężonej pracy, podczas których wraz z zespołem przyjrzymy się dokładnie dotychczasowym osiągnięciom i utworzymy strategię dalszej pracy, która umożliwi osiągnięcie najlepszych wyników — podkreśla Alicja Omięcka, Prezes Zarządu spółki PL.2012+.

Alicja Omięcka jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską. Swoją edukację wzbogaciła dyplomem Akademii Ekonomicznej, gdzie odbyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Ponadto studiowała germanistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej, gdzie przez 10 lat pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością. Jako Dyrektor Generalny w Ministerstwie Sportu i Turystyki doskonale znała zagadnienia związane z codziennym funkcjonowaniem PGE Narodowego. Dzięki temu bliskie są jej zarówno największe wyzwania, które stoją dzisiaj przed areną, jak i szanse rozwoju tkwiące w tym miejscu.