Piątkowska o występie na PGE Narodowym: nie mogę się wdać w bijatykę

16 maja 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Ewa Piątkowska 25 maja na PGE Narodowym będzie bronić pasa mistrzyni świata. Pięściarka przyznaje, że wzięcie udziału w Narodowej Gali Boksu jest czymś wyjątkowym i musi się do tego przygotować również mentalnie.  

"Tygrysica" w ten sposób opowiada o swojej formie i przygotowaniach do Boxing Night 14 "Narodowej Gali Boksu", za serwisem sport.tvp.pl - Jestem w dobrej formie, nie mam kontuzji. Okres przygotowawczy przepracowałam naprawdę mocno, więc spodziewam się być w dobrej dyspozycji. We wtorek przyjeżdża do mnie sparingpartnerka, pod koniec czeka mnie jeszcze jeden sparing, ale już krótszy. Ten wtorkowy będzie wymagający, ponieważ zrobię 8-10 rund z dwiema osobami. Potem treningi będą już spokojniejsze. Bywają już takie momenty, że mam dużo energii, największe zmęczenie minęło. Miałam obawy, że forma przyszła za szybko, ale to jeszcze nie jest moja najlepsza dyspozycja, będzie jeszcze lepiej.

W rozmowie z Sebastianem Szczęsnym dla sport.tvp.pl, Piątkowska mówi jeszcze o swojej rywalce na gali - Maria Lindberg jest dobra technicznie, potrafi się bronić. Wypracowała sobie taki styl "chowania się" pod ciosy, ponieważ większość jej przeciwniczek jest wyższa od niej. Robi to bardzo sprawnie. Na pewno jest bardzo silna, ponieważ większość walk kończy przed czasem. Nie można jej też zarzucić braku kondycji, bo od pierwszej do ostatniej rundy zawsze naciera. Muszę pracować na nogach, zadawać dużo ciosów prostych, które ją zastopują i nie dadzą szansy rozpoczynać ataków. Nie można się z nią wdawać w bijatykę, bo może się okazać, że jest ode mnie silniejsza.

Na koniec Ewa "Tygrysica" Piątkowska wspomniała także o PGE Narodowym - To będzie wyjątkowe przeżycie, nie do porównania z moimi poprzednimi galami. Byłam na tym obiekcie przy okazji innych wydarzeń sportowych, ale nie wyobrażałam sobie, że to właśnie ja tam wystąpię. Chodzi o to, by cała ta otoczka mnie zmobilizowała, a nie spaliła. Teraz mam już mniej treningów, więc będę mogła się mentalnie przygotować do tej walki.

Boxing Night 14 "Narodowa Gala Boksu" odbędzie się 25 maja na PGE Narodowym. Podczas gali zobaczymy zmagania najbardziej utytułowanych i znanych pięściarzy. Na ringu oprócz Ewy Piątkowskiej swoje rękawice skrzyżują m.in.: Mariusz Wach, Marcin Najman, Artur Szpilka czy Izu Ugonoh. Ceremonię wzbogacą swoimi występami Edyta Górniak, zespół Kombii i raper Liroy. Wydarzenie poprowadzi rozpoznawalny na całym świecie Michael Buffer.

Bilety na galę są dostępne pod adresem: www.kupbilet.pl.