Zamknij

Charytatywny turniej CS:GO na Meet Point

19 i 20 maja na PGE Narodowym zmagać się będą polskie drużyny esportowe. Podczas Warszawskich Targów Książki i towarzyszącego im wydarzenia Meet Point, zostanie rozegrany charytatywny turniej Counter Strike: Global Offensive na rzecz fundacji DKMS. 

Team Kinguin, Pride, Izako Boars, Pompa Team, PACT, Codewise Unicorns, x-kom team i Adwokacik w najbliższą sobotę rozegrają mecze eliminacyjne, aby w niedzielę zmierzyć się w rozgrywkach półfinałowych, a ostatecznie w finale. Mecze odbędą się w trybie BO1. Gospodarzem wydarzenia będzie Maciej „Sawik” Sawicki.

Turniej rozgrywany będzie na rzecz Fundacji DKMS walczącej z nowotworami krwi. Widzowie streamu będą mogli wesprzeć fundację dowolną kwotą, a goście będą mogli zarejestrować się jako dawcy komórek macierzystych szpiku oraz porozmawiać z pracownikami fundacji.

– Grupa ZPR Media dostrzega ogromne zainteresowanie gamingiem i esportem, dlatego też chcemy wspierać rozwój tego rynku w Polsce – mówi Jakub Janaszek, Marketing & PR Manager w Murator Expo/ Grupie ZPR Media, za serwisem cybersport.pl. – Odbywający się w weekend turniej charytatywny to sposób na zwrócenie uwagi nowej grupie odbiorców na potencjał i fantastyczne emocje, jakie towarzyszą tej formie rozrywki. Esportowe atrakcje podczas Meet Pointu to dopiero początek naszej obecności w tym segmencie, a kolejne kroki ogłosimy już w ten weekend – dodał.

Meet Point to wydarzenie, podczas którego można spotkać gwiazdy Internetu, być świadkiem widowiskowych rozgrywek esportowych, skorzystać ze strefy free to play czy wziąć udział w konkursie cosplay.

Bilety i więcej informacji o wydarzeniu na stronie: meetpoint.waw.pl.