Rekordowa frekwencja na 9. Warszawskich Targach Książki

23 maja 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Targi, które odbywały się na PGE Narodowym od 16 do 20 maja odwiedziło ponad 83 500 osób, czyli o 8 tysięcy więcej uczestników niż w ubiegłym roku! 

Warszawskie Targi Książki to prawdziwa gratka dla wszystkich entuzjastów literatury. W tym roku odbyła się już dziewiąta edycja tego wydarzenia, które od 2013 roku jest organizowane na PGE Narodowym. Dzięki profesjonalnej i efektywnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową, każda kolejna edycja wydarzenia z roku na rok się rozwija. W minionym roku WTK odwiedziło 75 tysięcy osób, natomiast rok wcześniej było to 70 tysięcy.

A tak 9. Warszawskie Targi Książki przedstawiają się w liczbach:

  • 802 wystawców z 32 krajów.
  • 300 przedszkoli i szkół, które skorzystały z bezpłatnej oferty edukacyjnej. Innymi słowy, w czwartek i w piątek WTK odwiedziło prawie 9 000 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z opiekunami.
  • 1 300 bibliotekarzy i księgarzy, którzy dzięki wolnemu wstępowi skorzystali z oferty branżowej.
  • 1 010 twórców: autorów, tłumaczy, ilustratorów i innych przedstawicieli świata kultury.
  • 1 500 pozycji programowych: spotkań z autorami, debat, konferencji, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw.
Nowością na 9. WTK były strefy tematyczne: kryminalna, fantastyczna, kultury górskiej i popkultury. Po raz pierwszy odbył się Meet Point - nowe wydarzenie adresowane głównie do młodych odbiorców, miłośników e-sportu i youtuberów. Warszawskie Targi Książki to także możliwość zakupienia nowości książkowych i zebrania autografów ulubionych twórców.

Wszystkim odwiedzającym Warszawskie Targi Książki serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie!