https://pgen.pl/assets/cache/63b0cfa1c7997e2a1f4bb0ec2f90e94f_750_319_optim.jpg

Już w ten weekend wielkie święto tenisa!

W najbliższą niedzielę na PGE Narodowym dojdzie do bezprecedensowego wydarzenia na skalę światową. 9 września po raz pierwszy odbędzie się Narodowy Dzień Tenisa. Uświetni go obecność czołowych polskich tenisistów, m.in. Agnieszki Radwańskiej. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny. 

- O takim wydarzeniu na PGE Narodowym marzyliśmy bardzo długo. Dopięliśmy celu, będziemy mieli wspaniałe święto. Na płycie głównej rozstawionych zostanie 50 kortów do minitenisa i kort centralny. Kilkunastu tysiącom dzieci pokażemy, jak piękny jest ten sport i mam nadzieję, że zachęcimy jak najwięcej młodych ludzi do kontaktu z rakietą tenisową - stwierdził Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego, za sport.onet.pl.

Przez cały dzień kilkanaście tysięcy dzieci, rodziców i wszystkich chętnych będzie odkrywać piękno tenisa. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z kortów, rakiet, piłek czy skonsultować się z trenerem. Narodowy Dzień Tenisa to również okazja, aby sprawdzić prędkość serwisu, zmierzyć celność swoich uderzeń i popisać się wiedzą tenisową w jednym z konkursów. Wydarzenie to także niepowtarzalna szansa, by zdobyć podpis ulubionej gwiazdy podczas specjalnej sesji autografowej.

Narodowy Dzień Tenisa zapoczątkuje obchody 100-lecia polskiego tenisa w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Najlepszy polski tenisista 2018 roku otrzyma Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 10.30. Zapraszamy!

Link skrócony: www.stdn.pl/84169

Co o tym sądzisz?