https://pgen.pl/assets/cache/89ed657d9dc8df0f672f25c1c5168c8d_750_319_optim.jpg

Grajcie w tenisa, bo tenis jest piękny i mądry

W niedzielę sukcesem zakończył się pierwszy Narodowy Dzień Tenisa organizowany na PGE Narodowym. Gościem specjalnym wydarzenia była Agnieszka Radwańska, która odebrała Puchar Prezydenta RP jako najlepszy tenisista tego roku. 

Przez cały dzień PGE Narodowy łącznie odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. W większości były to dzieci biorące udział w treningach, zabawach i turniejach. Nie zabrakło również znakomitych postaci polskiego tenisa: Agnieszki Radwańskiej, Wojciecha Fibaka i Łukasza Kubota. Wyróżnienie za całokształt kariery otrzymał Wojciech Fibak, a puchar dla jedynego Polaka, który wygrał dwa turnieje wielkoszlemowe, odebrał Łukasz Kubot. Pokazowy mecz mieszany z Marcinem Matkowskim rozegrała Radwańska, pokonując duet Pauli Kani i Kamila Majchrzaka.

- Chciałbym, aby młodzi uczestnicy Narodowego Dnia Tenisa pamiętali o słowach naszego legendarnego dziennikarza Bohdana Tomaszewskiego, który mówił „Grajcie w tenisa, bo tenis jest piękny i mądry”. Wierzę, że taki właśnie jest - stwierdził prezes PZT, Mirosław Skrzypczyński.


Narodowy Dzień Tenisa to bezprecedensowe wydarzenie, które odbyło się 9 września na PGE Narodowym. Na płycie głównej areny rozstawiono 50 mini kortów oraz kort centralny. Przez cały dzień kilkanaście tysięcy dzieci, ich rodziców i wszystkich chętnych odkrywało piękno tenisa. Na korcie centralnym do gry stanęli artyści, zawodnicy w tenisie na wózkach oraz przedstawiciele tenisa amatorskiego. Reprezentanci Polski podzieleni na drużyny Białą i Czerwoną, rozegrali 9 krótkich meczów pokazowych. Nie zabrakło też czołowych gwiazd polskiego tenisa.

Link skrócony: www.stdn.pl/dab71

Galeria

Co o tym sądzisz?