Na PGE Narodowym/Szpital tymczasowy


Szpital Narodowy kończy działalność w obecnym kształcie. W maju ostatni pacjent opuści obiekt, a przestrzeń pierwszego polskiego szpitala tymczasowego zostanie przygotowana do ewentualnego uruchomienia w przyszłości. Oznacza to, że PGE Narodowy powraca do pełnienia swojej podstawowej funkcji: jednej z najnowocześniejszych w Europie aren wielofunkcyjnych, na której odbywają się całostadionowe wydarzenia sportowe, kulturalne i społeczne.

Działający od 5 listopada 2020 roku szpital tymczasowy na PGE Narodowym pomógł w ciągu trzech miesięcy wrócić do zdrowia ponad 500 osobom, a od początku stycznia wspiera ogólnopolski program szczepień. Tworzone na całym świecie szpitale tymczasowe są często określane mianem "polisy" mającej zapewnić opiekę medyczną mieszkańców danego kraju w momencie pogorszenia się sytuacji epidemicznej na danym obszarze. Ile taka "polisa" kosztuje Polaków?

W trakcie konferencji prasowej zorganizowanej przez Posłów Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego w dniu 4 lutego 2021 roku posłowie przedstawili dane dotyczące dotychczasowych kosztów adaptacji i funkcjonowania szpitala tymczasowego na terenie stadionu PGE Narodowy. Informacje podawane przez Posłów zostały przedstawione w sposób wprowadzający opinię publiczną w błąd w kwestii racjonalności decyzji i zarządzania procesem budowy oraz funkcjonowania szpitala tymczasowego. Poniżej prezentujemy stanowisko zarządu spółki PL.2012+ oraz link do oświadczenia CSK MSWiA w Warszawie.