Osiem konsorcjów chce budować Stadion Narodowy w Warszawie

Osiem konsorcjów zgłosiło się do I etapu przetargu na budowę części naziemnej Stadionu Narodowego w Warszawie. Termin składania zgłoszeń upłynął w czwartek 27 listopada o godz. 15.

Są to następujące konsorcja:

  1. Max Bögl Polska Sp. z o.o., Max Bögl Bauunternehmung GmbH&Co. KG, Budimex Dromex S.A.
  2. Eiffage Budownictwo MITEX SA, Strabag sp. z o.o., Baugesellschaft Walter Hellmich GmbH
  3. China Metallurgical Group Corporation, Mostostal-Export S.A.
  4. Dragados S.A., Dragados S.A. Oddział w Polsce
  5. Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH, Alpine Construction Polska Sp. z o.o., Hydrobudowa Polska S.A., PBG SA
  6. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „POL -AQUA” S.A., J&P AVAX, Mostostal-Warszawa
  7. John Sisk& Son Ltd., Henpol Sp. z o.o.
  8. MSF Moniz da Maia, Serra &Fortunato Empreiteiros SA, MSF-Polska sp. z o.o., Sociedade de construçáo, Soares da Costa SA, FDO Construçòes, Alexandre Barbosa Borges SA, ABB-FDO Polska Sp. z o.o., MARTIFER

Od piątku 28 listopada będzie trwała kontrola ofert pod względem formalnym. Narodowe Centrum Sportu sprawdzi, czy konsorcja spełniają warunki przetargu. Najważniejsze z nich na tym etapie to doświadczenie w budowie stadionów – zbudowanie w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej jednego stadionu z krytymi trybunami dla 30 tys. osób oraz zdolność kredytowa na poziomie 120 mln zł.

W grudniu NCS ogłosi, które z ofert zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu. W styczniu konsorcja zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu otrzymają projekt wykonawczy Stadionu Narodowego i dokumentację przetargową w celu opracowania szczegółowej oferty. Najważniejszym kryterium wyboru zwycięskiej oferty będzie cena. Wygra ten oferent, który zaproponuje budowę Stadionu Narodowego jak najtaniej. Ostateczne oferty zawierające ceny zostaną złożone w marcu. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w kwietniu. Prace przy budowie części naziemnej stadionu rozpoczną się również kwietniu. Potrwają do połowy 2011 roku. Stadion Narodowy w Warszawie zostanie otwarty w połowie 2011 roku.


Link skrócony: www.stdn.pl/b7445

Co o tym sądzisz?