https://pgen.pl/assets/cache/43dbdb50f1ec4b4ea0766c9f5607f314_750_319_optim.jpg

Postęp prac na Stadionie Narodowym w Warszawie

Montaż konstrukcji stalowej, który po zmontowaniu głównej konstrukcji stalowej wszedł w następny etap, będzie przyspieszał w najbliższych dniach.Uzyskane doświadczenie przy montażu pierwszych dwóch zespołów zastrzał-odciąg czyli tzw. „jedynek”, powinno umożliwić zwiększenie tempa prac, tak aby we wrześniu zakończyć montaż wszystkich 72 pylonów.

Wczoraj na plac budowy Stadionu został dostarczony ostatni element prefabrykowany trybun. Zakończenie montażu trybun przewidziane jest w miesiącu sierpniu, po czym rozpocznie się wycofywanie ciężkich dźwigów z płyty boiska. Pozostanie tylko jeden dźwig potrzebny do rozkładania lin stalowych konstrukcji dachu.

Trwają prace przygotowawcze do rozkładania lin - wykonywane są zabezpieczenia trybun, na których liny będą rozkładane i przygotowywane do podniesienia. Postępują prace przy wykonywaniu iglicy centralnej w Zakładach Cegielskiego w Poznaniu.

W przyszłym tygodniu planowany jest audyt związany z umieszczeniem centralnego zwornika lin na iglicy. Na przełomie sierpnia i września iglica zostanie dostarczona na plac budowy.

W trakcie montażu jest 10 wind osobowych z 39 zaprojektowanych na Stadionie. Postępuje montaż instalacji sanitarnych, mechanicznych i elektrycznych, a także roboty wykończeniowe, w tym elewacji aluminiowo - szklanej.


Link skrócony: www.stdn.pl/bbf9f

Co o tym sądzisz?