Prace na Stadionie postępują

07 stycznia 2010
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Na każdej budowie realizowanej zimą, występuje konieczność przedsięwzięcia środków, które pozwolą na elastyczne dostosowywanie placu budowy do warunków pogodowych. Dzięki przygotowaniu budowy do warunków zimowych, prace na Stadionie Narodowym postępują.

W 2009 roku na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie zrealizowano roboty budowlane zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Praca na budowie w warunkach zimowych

Dzięki przygotowaniu budowy do warunków zimowych, postępują prace przy wykonywaniu konstrukcji żelbetowej. W miejscach przygotowywania fundamentów żelbetowych pod konstrukcję stalową, zostały rozstawione namioty o podwójnych ścianach, które wraz z nagrzewnicami pozwalają utrzymać wokół tego fundamentu dodatnie temperatury.

Równocześnie z pracami przy konstrukcji prowadzone są roboty instalacyjne, m.in. instalacja odwodnieniowa dachu oraz instalacja odprowadzająca wody deszczowe, która otacza pierścieniem cały Stadion.

Galeria zdjęć

W harmonogramie budowy Stadionu przewidziano kilka kluczowych terminów tak by ułatwić monitoring stopnia zaawansowania robót.

Pierwszym kluczowym terminem jest czerwiec 2010 roku czyli zakończenie głównej konstrukcji stalowej Stadionu.

Drugi termin to początek listopada 2010 - rozpoczęcie ogrzewania zamkniętych pomieszczeń Stadionu, tak by w sezonie zimowym 2010/2011 prowadzić roboty w dobrych warunkach wewnątrz pomieszczeń. Trzeci termin upływa w styczniu 2011 roku - rozpięcie konstrukcji linowej dachu.

Wszystkie te terminy nie są aktualnie zagrożone.


Co o tym sądzisz?