Projekt wykonawczy Stadionu Narodowego gotowy

W trzystu segregatorach mieści się projekt wykonawczy Stadionu Narodowego w Warszawie, który konsorcjum JSK Architekci-GMP-SBP przekazało Narodowemu Centrum Sportu.

- Cieszę się, że w kwestii budowy Stadionu Narodowego po raz kolejny dotrzymaliśmy zapowiadanego terminu. W umowie z firmą JSK Architekci była zapisana data 10 grudnia i tego dnia projekt wykonawczy jest gotowy – mówił w czasie uroczystości przekazania dokumentacji minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki. - Naszym celem jest zbudowanie obiektu, który będzie charakterystyczny i niepowtarzalny. Jak ktoś dostanie pocztówkę z jego widokiem, to od razu będzie wiedział, że to warszawski stadion, stadion wysokich lotów - dodał minister.

Wiceprezes JSK Architekci Zbigniew Pszczulny, który przedstawił kilka szczegółów wykończenia Stadionu Narodowego. Zaprezentował m.in. krzesła, które znajdą się na trybunie dla VIP-ów i na innych trybunach, próbki materiałów - z piaskowca i granitu - z których powstanie fasada stadionu oraz dach, którego stała powierzchnia wyniesie 55 tys. metrów kwadratowych, a dodatkowe 10 tys. m kw. będzie rozsuwane. JSK Architekci ujawnili także wzory balustrad oraz płytek podłogowych.

Fasada będzie w tonacji beżowo-czerwonej, nawiązując do falującej polskiej flagi, a we wnętrzach dominować będą różnice odcieni szarości i brązu. Krzesełka na stadionie będą mieć kolor szary i czerwony.

Oficjalnego odbioru dokumentacji dokonał Rafał Kapler, prezes spółki Narodowe Centrum Sportu.

- Jestem wdzięczny, że projekt wykonawczy Stadionu Narodowego trafia do nas w terminie i teraz będziemy mogli go zweryfikować, tak by w styczniu udało się go już przekazać wykonawcom - powiedział Kapler.

Projekt wykonawczy Stadionu Narodowego gotowy


Link skrócony: www.stdn.pl/b73c8

Co o tym sądzisz?