https://pgen.pl/assets/cache/cb8347d2b845c654423d4c3d2cdb5f01_750_319_optim.jpg

Stadion Narodowy podczas Święta Saskiej Kępy

W sobotę 23 maja 2009 na ulicy Francuskiej od godziny 14 do 22 po raz czwarty odbędzie się Święto Saskiej Kępy – impreza plenerowa przyciągająca bogatym programem artystycznym nie tylko mieszkańców Saskiej Kępy, ale także wielu Warszawiaków z odległych dzielnic. Dwie muzyczne sceny, wystawy plenerowe i wiele innych atrakcji.

Na tej najważniejszej dla dzielnicy imprezie plenerowej pojawi się stoisko promujące nowe miejsce na mapie dzielnicy - powstający Stadion Narodowy w Warszawie. Odwiedzający je goście będą mieli okazję zapoznać się ze Stadionem w rodzinnej, piknikowej atmosferze. Będzie można zobaczyć modele stadionu oraz wyświetlane na ekranie wizualizacje, dające obraz tego, jak nowy obiekt wkomponuje się w krajobraz prawobrzeżnej Warszawy.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych – chętni wezmą udział w konkursie „Pomaluj Stadion Narodowy”. Rysunki zostaną wyeksponowane w stoisku, a dzieci zostaną nagrodzone upominkami. Po zakończeniu pikniku przewidziana jest „pokonkursowa” wystawa prac na terenie Narodowego Centrum Sportu. Maluchy, które nie mają ochoty malować, mogą dać się pomalować. Organizatorzy zaplanowali malowanie buziek w wybrany przez dzieci wzór.

Organizatorami Święta Saskiej Kępy są Stołeczna Estrada, Urząd Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy oraz Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy. Imprezie patronują Gazeta Wyborcza, Radio Wawa, TVP Warszawa oraz gazeta Mieszkaniec.


Link skrócony: www.stdn.pl/b6ee6

Co o tym sądzisz?