https://pgen.pl/assets/cache/32aae7db09729652764617da82752881_750_319_optim.jpg

Stadion Narodowy na Przystanku Woodstock

W sobotę 31 lipca br. podczas tegorocznego XVI Festiwalu Woodstock w Kostrzynie nad Odrą w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbył się panel dyskusyjny pt. „UEFA EURO 2012™ - Stadion Narodowy w Warszawie - obciach czy sukces?

W panelu udział wzięli Marcin Herra, Prezes Zarządu PL.2012 i Ireneusz Konarski, Kierownik Działu ds. Współpracy i Przygotowania UEFA EURO 2012™ w Narodowym Centrum Sportu. Spotkanie poprowadził Krzysztof Materna.

- Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat Polska podjęła się realizacji wielkiego projektu urbanistycznego - budowy Stadionu Narodowego w Warszawie i o realizacji tego właśnie projektu chcieliśmy porozmawiać - powiedział Jurek Owsiak. - Nie możemy zapominać, że cała idea Mistrzostw jest niezwykle ważnym elementem dla przyszłości naszego kraju - dodał.

Obszary tematyczne poruszane podczas spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych to logistyka całego przedsięwzięcia oraz plany wykorzystania Stadionu po Mistrzostwach w 2012 roku.

- Jestem pod wrażeniem poziomu artystycznego, ale przede wszystkim organizacyjnego Festiwalu. Wiem jak ważną rolę edukacyjną pełni Przystanek Woodstock i jaka odpowiedzialność na nim spoczywa. Mam nadzieję, że uda nam się przenieść na Stadion tą przyjacielską atmosferę i pozytywnego ducha jakie obecne były podczas Festiwalu - powiedział Ireneusz Konarski.

Podczas festiwalu zorganizowano artystyczny warsztat. Zainspirowani piłkarskimi Mistrzostwami Europy w 2012 roku, artyści przygotowali dwa murale poruszające różne tematy związane z turniejem. Na każdym z nich uczestnicy festiwalu mogli wyrazić swoją opinię.

Przystanek Woodstock - jest festiwalem muzycznym organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.


Link skrócony: www.stdn.pl/bbe28

Co o tym sądzisz?