Zamknij

Stadion Narodowy partnerem UEFA EURO 2012. Razem Możemy Więcej!

W dniu 26 października 2009 roku, odbyło się pierwsze z cyklicznych spotkań zespołu przygotowującego Polskę do turnieju UEFA EURO 2012™ pod hasłem „Razem Możemy Więcej”!

Myślą przewodnią przedsięwzięcia organizowanego przez PL.2012, jest aktywne kibicowanie, do którego zaproszeni zostali przedstawiciele Młodzieżowych Rad Dzielnic m.st. Warszawy. Udział młodzieży w tej akcji opiera się na czterech zasadniczych aspektach związanych z futbolem: przygotowaniach Polski do UEFA EURO 2012™, futbolu jako dyscypliny sportu, kibicowaniu oraz aktywności społecznej.

Dzień rozpoczął się od zapoznania młodzieży z projektem i funkcjonowaniem Stadionu Narodowego w Warszawie. Po wizycie na budowie Stadionu, odbyło się spotkanie z piłkarzem Tomaszem Rząsą i Stefanem Szczepłkiem, dziennikarzem sportowym, podczas którego opowiadali dzieciom o swojej piłkarskiej pasji.

Wieczorem o godzinie 19.00 – 21.00 odbędzie się Turniej Piłkarski, w którym wystąpią reprezentacje: Miast Gospodarzy, parlamentarzystów, dziennikarzy oraz Spółki PL.2012. Po części turniejowej najlepsi zawodnicy ze wszystkich drużyn, wyselekcjonowani przez Tomasza Rząsę, rozegrają mecz piłki nożnej z „Gwiazdami” zrzeszonymi w Polskim Stowarzyszeniu Byłych Piłkarzy.

Przedstawiciele obszarów koordynujących przygotowania Polski do UEFA EURO 2012™ podczas spotkania w Centrum Olimpijskim podsumowali działania z zakresu bezpieczeństwa, opieki medycznej i ratownictwa stadionowego, lotniskowego, transportu, telekomunikacji i informatyki, własności intelektualnej, hoteli i centrów pobytowych oraz komunikacji i promocji.

Partnerami akcji „Razem Możemy Więcej”! jest Narodowe Centrum Sportu oraz Fundacja Civis Polonus.

Fundacja Civis Polonus działa od 2004 roku. Jej celem jest rozwijanie postaw obywatelskich umożliwiających jednostkom udział w kreowaniu świata, w którym żyją. Fundacja realizuje ten cel, podejmując różnorodne działania wzmacniające potencjał jednostek jako obywateli. Fundacja pracuje z przedstawicielami administracji publicznej oraz tworzy programy aktywnej edukacji obywatelskiej na poziomie gmin oraz szkół. W ramach współpracy przy organizacji „UEFA EURO 2012™ - Razem możemy więcej” Fundacja Civis Polonus przygotuje oraz będzie koordynować udział w wydarzeniach przedstawicieli Młodzieżowych Rad Dzielnic, które działały lub działają w Warszawie. Członkowie Fundacji przeprowadzą z młodzieżą oraz z ich opiekunami warsztaty na temat organizacji przyszłego Turnieju Młodzieżowych Rad Dzielnic.

Tomasz Rząsa wychowanek Cracovii Krakow, 36-okrotny Reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w Korei i Japonii, zdobywca Pucharu UEFA i Super Pucharu Holandii z Feyenoord'em Rotterdam, dwukrotny Mistrz Szwajcarii z Grasshoppers Zurich, Wicemistrz Serbii z Partizanem Belgrad i Wicemistrz Austrii z SV Ried, ponad 50 występów w spotkaniach europejskich i Champions League. Obecnie, po zakończeniu kariery, sprawuje funkcje Pełnomocnika Prezesa MKS Cracovia ds. sportowych oraz Doradcy ds. Komunikacji i Promocji w Spółce PL.2012.