Polityka Prywatności Aplikacji Mobilnej PGE Narodowego (dalej: „Aplikacja”)

Wchodząca w życie z dniem: 25-05-2018

Wszystkie informacje, które pobieramy, są związane z dostarczaniem Aplikacji Mobilnej PGE Narodowego i jej funkcji. 

1. Główne informacje dotyczące tego, na co wyrażasz zgodę:

Rozpoczynając korzystanie z Aplikacji, oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią oraz akceptujesz postanowienia regulaminu, jednocześnie zgadzasz się na: gromadzenie, wykorzystywanie, udostępnianie oraz przetwarzanie Twoich danych, w celu prawidłowego korzystania z funkcjonalności Aplikacji Mobilnej w tym na cele związane z reklamą.

Dodatkowo możesz wyrazić zgodę na otrzymywanie od nas wiadomości/powiadomień  oraz newsletter’a, które mogą mieć charakter reklamowy.

2. Dane, które gromadzimy

Możemy gromadzić i przechowywać następujące dane:

2.1. Dane rejestracji:

W trakcie rejestracji prosimy o podanie następujących danych:

- Imię; Nazwisko; adres e-mail; hasło (wraz z potwierdzeniem)

Jeśli połączysz się z Aplikacją, korzystając z danych uwierzytelniających stosowanych w aplikacjach podmiotów zewnętrznych  (Facebook, sklep PGE Narodowego), upoważniasz nas do gromadzenia Twoich danych uwierzytelniających, np. nazwy użytkownika oraz (zaszyfrowanych) uwierzytelniających danych dostępowych. Możemy gromadzić również inne dane dostępne na Twoim koncie w aplikacjach podmiotów zewnętrznych lub za ich pośrednictwem, np.: Twoje imię i nazwisko, zdjęcie profilowe, kraj, miejscowość pochodzenia, adres e-mail, datę urodzenia, płeć, listę znajomych, w tym ich imiona i nazwiska oraz ich zdjęcia profilowe i powiązania.

Podanie danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres e-mail, hasło, jest dobrowolne, jednak jest koniecznym warunkiem do dokonania Rejestracji w Aplikacji Mobilnej. 

Jeżeli chcesz możesz również dobrowolnie dodać do swojego profilu inne informacje, takie jak data urodzenia, płeć, miejscowość pochodzenia oraz zdjęcie. 

Pamiętaj, że zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przesyłania informacji handlowych pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem wiadomości push, możesz wycofać w każdej chwili, dokładnie w ten sam sposób jak ją wyraziłeś lub poprzez kliknięcie przycisku, np.: „wypisz mnie z newslettera” w wiadomości e-mail, którą od nas otrzymasz. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe do czasu kiedy będziemy mieć Twoją zgodę.

2.2. Dane użytkowania:

Podczas korzystania z aplikacji możemy na różne sposoby uzyskać informację o tym, w jaki sposób uzyskujesz dostęp do poszczególnych funkcji aplikacji. Takie informacje mogą obejmować:

informacje na temat typu Twojej rejestracji, wykorzystania aplikacji podmiotów zewnętrznych w celu autoryzacji do aplikacji; daty wyrażenia poszczególnych zgód, deklaracji uczestnictwa w poszczególnych wydarzeniach, potwierdzenia obecności na poszczególnych wydarzeniach, wykorzystania kodów rabatowych, chęci otrzymywania treści reklamowych, statystyk użycia aplikacji (na naszych serwerach przechowujemy logi dotyczące korzystania z poszczególnych funkcji aplikacji na potrzeby przydzielania odznak w mini grze);

2.3. Informacje z Twojego urządzenia mobilnego:

Oferujemy dostarczanie funkcjonalności opartych na wykorzystaniu dodatkowych informacji z Twojego urządzenia mobilnego lub które wymagają dostępu do określonych usług na Twoim urządzeniu.  Mają one na celu ulepszenie Twojego korzystania z Aplikacji, ale nie są niezbędne do podstawowego użycia. Przy pierwszej próbie uruchomienia funkcjonalności wymagającej dostępu do informacji lub funkcji Twojego urządzenia mobilnego wyświetlimy odpowiednią zgodę. Nie masz obowiązku jej akceptowania.

Dla każdego typu informacji wymienionych w tej sekcji, zanim uzyskamy dostęp do tych informacji lub tych funkcji Twojego urządzenia mobilnego, zapytamy Cię o zgodę. Jeżeli udzielisz takiej zgody, pobierzemy odpowiednie informacje dla konkretnych celów. Nie musisz udzielić nam takiej zgody, by móc korzystać z podstawowych funkcji aplikacji. Akceptacja niniejszej Polityki Prywatności nie jest równoznaczna temu, że wyraziłeś zgodę na uzyskanie dostępu do tych informacji.

Galeria zdjęć i aparat: Po udzieleniu nam zgody na uzyskanie dostępu do zdjęć lub do Twojego aparatu, wykorzystamy wyłącznie te zdjęcia, które konkretnie wybierzesz, by nam przekazać na potrzeby usług takich jak np. ustawienie zdjęcia profilowego, umieszczenie zdjęcia na media wallu danego wydarzenia, dodania zdjęcia jako załącznik w live chat. Aparatu użyjemy w celu zrobienia zdjęcia podczas korzystania z wirtualnej kartoniady, wywołania włączenia flash, oraz umożliwienia korzystania z funkcji rozszerzonej rzeczywistości oraz skanowania kodów qr na potrzeby rabatów. 

Lokalizacja: Po udzieleniu nam zgody na wykorzystanie informacji odnośnie Twojej lokalizacji będziemy mogli umożliwić Ci korzystanie z możliwości lokalizowania się na mapach stadionu w celu wytyczenia odpowiednich tras dojścia, a także zlokalizowania Cię na wirtualnym modelu 3D.

Bluetooth: Uzyskanie dostępu do modułu bluetooth konieczne jest do obsługi zdarzeń związanych z wykorzystaniem beaconów (ustalenie lokalizacji, wywołanie wiadomości/powiadomień , kasowanie rabatu)

Kalendarz systemowy: O zgodę na dostęp do Twojego kalendarza systemowego poprosimy Cię w sytuacji kiedy będziesz chciał dodać przypomnienie z agendy danego wydarzenia.

3. Udostępnianie danych

3.1. Aplikacje podmiotów zewnętrznych

Jeśli połączysz swoje konto w aplikacji z aplikacją zewnętrzną, np. Facebookiem lub sklepem PGE Narodowego, aplikacja może uzyskać bezpośrednio informacje z tych serwisów. W przypadku rejestracji przez sklep aplikacja użyje danych autoryzacyjnych z Twojego konta na sklepie w celu pobrania Twojego imienia i nazwiska a także adresu e-mail. W przypadku autoryzacji przez serwis facebook pobierzemy Twoje imię i nazwisko, zdjęcie, oraz miejscowość a także na potrzeby funkcjonalności sprawdź gdzie siedzą Twoi znajomi – listę powiązanych profili.

 3.2. Funkcjonalność „Sprawdź gdzie siedzą Twoi znajomi”

W przypadku kiedy zdecydujesz się powiązać konto aplikacji z Twoim profilem na facebook’u i będziesz obecny na konkretnym wydarzeniu, damy Ci możliwość sprawdzenia gdzie siedzą Twoi znajomi, których listę pobierzemy po autoryzacji oraz udostępnimy Twoją lokalizację Twoim znajomym, korzystającym z tej funkcjonalności aplikacji. W każdym momencie będziesz mieć możliwość ukrycia swojej lokalizacji lub niekorzystania z funkcjonalności. 

4. Ustawienia

W zakładce ustawienia aplikacji zapewniamy Ci indywidualne określenie preferencji odnośnie: otrzymywania wiadomości/powiadomień, newsletter’a a także powiązania przez facebook’a i sklep stadionu. 

5. Odnośniki podmiotów zewnętrznych

Przewidujemy możliwość wyświetlania reklam podmiotów zewnętrznych oraz innych treści mogące zawierać odnośniki do witryn internetowych podmiotów zewnętrznych. Rekomendujemy zapoznanie się z politykami prywatności serwisów na które przekierowują umieszczone w aplikacji reklamy w celu uzyskania pełnej informacji odnośnie polityki ochrony prywatności i danych osobowych tych podmiotów.

6. Bezpieczeństwo

Dokładamy wszelkich starań, aby chronić dane naszych użytkowników. Twoje hasło chroni Twoje konto w aplikacji. Zalecamy użycie niepowtarzalnego i mocnego hasła. Mimo że podejmujemy wszelkie środki ostrożności dotyczące ochrony danych, żadne takie środki nie są w pełni bezpieczne. 

7. Ochrona Danych Osobowych

Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych ,tj.: prawo do dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania , przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania. Więcej szczegółowych informacji na temat aktualizacji i dostępu do danych znajduje się w regulaminie aplikacji mobilnej.

Pamiętaj, że masz prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Masz prawo wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, gdy:

przetwarzanie Twoich danych osobowych odbywa się na podstawie prawnie uzasadnionego interesu lub dla celów statystycznych, a sprzeciw jest uzasadniony przez szczególną sytuację, w której się znalazłeś/aś,

Twoje dane osobowe przetwarzane są na potrzeby marketingu bezpośredniego.

Do Twoich danych dostęp może mieć dostawca i serwisant aplikacji, jednak Twoje dane nie są mu celowo przekazywane.

Ważne: okres przechowywania danych może być różny w zależności od celu przetwarzania danych:

Dla użytkowników zakładających konto w aplikacji: 3 lata od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło ostatnie logowanie.

Dla użytkowników, którzy wyrazili zgodę na przetwarzanie danych do realizacji celów przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną, do momentu wycofania zgody.

W przypadku stwierdzenia usunięcia konta e-mail, zgoda na otrzymywaniu informacji handlowej zostanie automatycznie wyłączona.

Twoje dane osobowe, takiej jak adres IP, będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do Google LLC w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską.

Twoje dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany (w tym w formie profilowania).

Pamiętaj, że zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przesyłania informacji handlowych pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem wiadomości push, możesz wycofać w każdej chwili, dokładnie w ten sam sposób jak ją wyraziłeś lub poprzez kliknięcie przycisku, np.: „wypisz mnie z newslettera” w wiadomości e-mail, którą od nas otrzymasz. 

Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe do czasu kiedy będziemy mieć Twoją zgodę.

8. Aktualizacja polityki prywatności

Okresowo możemy zmieniać niniejszy dokument według własnego uznania. Podczas wprowadzania istotnych zmian, powiadomimy Cię o nich w sposób wyraźny i dostosowany do okoliczności, np. wyświetlając informację w aplikacji lub za pośrednictwem wiadomości e-mail.