Wykorzystanie niekomercyjne

MOŻLIWOŚCI NIEKOMERCYJNEGO WYKORZYSTANIA ZNAKÓW TOWAROWYCH,
SYMBOLIKI I WIZERUNKU PGE NARODOWEGO

Dążymy do tego, aby PGE Narodowy był miejscem ogólnodostępnym, przyjaznym, emocjonującym i tętniącym życiem, gdzie osoby w każdym wieku, o różnych zainteresowaniach i pasjach mogły w ciekawy sposób spędzić czas w gronie rodziny, czy przyjaciół. Między innymi dlatego rozróżniamy wiele sytuacji, w których możecie używać znaków towarowych, symboliki i wizerunku PGE Narodowego.

1. OSOBY PRYWATNE I ORGANIZACJE NON PROFIT

Jeżeli jesteś np.:

  • przedstawicielem stowarzyszenia, które chce w swoim albumie okolicznościowym nie przeznaczony na sprzedaż umieścić zdjęcie PGE Narodowego,
  • przedstawicielem placówki edukacyjnej, która chce zorganizować konkurs na pracę plastyczną dotyczącą nowoczesnych obiektów sportowych czy aren wielofunkcyjnych,
  • osobą prywatną, która chce umieścić zdjęcia PGE Narodowego na swojej prywatnej stronie internetowej, blogu, koncie FB, czy w innych miejscach,
  • osobą prywatną, która w inny ewidentnie niekomercyjny sposób planuje wykorzystać zdjęcie lub wizualizację stadionu,
nie musisz na odpowiedni użytek uzyskiwać każdorazowej zgody operatora PGE Narodowego.

Pamiętaj natomiast, aby przy odpowiednim użytku nie łączyć symboliki PGE Narodowego z nazwami, znakami czy też symbolami jakichkolwiek podmiotów komercyjnych, szczególnie w sposób mogący u przeciętnego odbiorcy wywołać wrażenie, że jest powiązany z PGE Narodowym lub jego operatorem.

2. PUBLIKACJE, KONFERENCJE

Możliwe jest wykorzystywanie symboliki i wizerunku PGE Narodowego w tytułach lub treści artykułów, książek, czy innych publikacjach, jak również w ramach działań edukacyjnych, na seminariach, konferencjach lub innych podobnych działaniach, pod warunkiem stosowania ich jedynie w celach informacyjnych lub naukowych.

Przy odpowiednim użytku nie należy łączyć symboliki PGE Narodowego z nazwami, znakami czy też symbolami jakichkolwiek podmiotów komercyjnych, szczególnie w sposób mogący u przeciętnego odbiorcy wywołać wrażenie, że jest powiązany ze PGE Narodowym lub jego operatorem.

3. MEDIA

Przedstawiciele mediów mogą wykorzystywać symbolikę i wizerunek PGE Narodowego w celach informacyjnych.

Przy odpowiednim użytku nie należy łączyć symboliki PGE Narodowego z nazwami, znakami czy też symboli jakichkolwiek podmiotów komercyjnych, szczególnie w sposób mogący u przeciętnego odbiorcy wywołać wrażenie, że jest powiązany ze PGE Narodowym lub jego operatorem.

Znaki towarowe związanych ze PGE Narodowym nie mogą być w żaden sposób dostosowywane lub modyfikowane, a także nie mogą być używane przez przedstawicieli mediów w żaden reklamowy czy promocyjny sposób.

W odniesieniu do wytycznych internetowych, dozwolone jest używanie symboliki PGE Narodowego w celu bezpośredniego oznaczenia konkretnego jednorazowego artykułu redakcyjnego. Znaki towarowe związane ze PGE Narodowym nie mogą być zawierane przez media w ramach domen identyfikujących adres strony internetowej, mogą natomiast być inkorporowane w ramach adresów identyfikujących stronę internetową (URL) poza domeną.

Znaki towarowe związane ze PGE Narodowym nie mogą być używane jako część struktury lub wyglądu strony internetowej (łącznie z oznaczeniami, jakimkolwiek tłem lub tapetą).