Archiwum 2009

01 grudnia 2009
Komunikat Generalnego Wykonawcy ALPINE PBG S.A. - Hydrobudowa Polska S.A.

W dniu 1 grudnia 2009r., o godz 11.30 na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie miał miejsce wypadek, w wyniku którego jeden z robotników odniósł śmierć na miejscu, drugi został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. W akcji ratunkowej uczestniczyła straż pożarna oraz pogotowie. Okoliczności wypadku badane są przez prokuraturę.

30 listopada 2009
Wizyta studyjna dziennikarzy z Ukrainy

W dniu 30 listopada br., dziennikarze radiowi i telewizyjni z Ukrainy, m. in. Dyrektor Generalny Odeskiej Obwodowej Państwowej Stacji Telewizyjno-Radiowej, Redaktor Naczelna działu wiadomości stacji telewizyjno – radiowej "Krug" oraz Dyrektor "TV Studija czas" złożyli wizytę na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie i zapoznali się z projektem.

25 listopada 2009
Studenci budownictwa na Stadionie

W dniu 25 listopada br. studenci drugiego roku Budownictwa Polityki Rzeszowskiej odwiedzili budowę Stadionu Narodowego w Warszawie. Wiceprezes NCS Janusz Kubicki zaprezentował projekt stadionu i objaśnił złożone zagadnienia związane z budową.

25 listopada 2009
Pierwsze słupy pod płytą parkingu

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie na fundamentach konstrukcji dwu-poziomowego parkingu pod płytą boiska postawiono już pierwsze żelbetowe słupy konstrukcji dolnej części parkingu. W sumie zostanie postawionych 480 słupów na dwóch kondygnacjach parkingu.

25 listopada 2009
Harmonogram II etapu budowy

W zakładce „Harmonogram budowy” w pliku PDF. dostępny jest uszczegółowiony Harmonogram II Etapu Budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

23 listopada 2009
Forumowicze na Stadionie

W dniu 20 listopada br. uczestnicy Forum SkyscraperCity zobaczyli budowę Stadionu Narodowego w Warszawie. W ramach trwającego cyklu odwiedzin grup zawodowych i społecznych, mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć budowę na własne oczy.

20 listopada 2009
Wizyta na Stadionie w ramach sportowych rekolekcji

W dniu 18 listopada br., uczestnicy rekolekcji dla duszpasterzy sportowców, organizowanych przez Krajowego Duszpasterza Sportowców ks. Edwarda Plenia, odwiedzili budowę Stadionu Narodowego w Warszawie.

18 listopada 2009
Budowa klatek schodowych dobiega końca

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie w tym tygodniu zakończą się roboty ślizgowe przy budowie klatek schodowych. Metodą tą w ciągu zaledwie dwóch miesięcy wykonano 10 klatek schodowych, mieszczących również szyby windowe.

17 listopada 2009
Kierowcy taksówek z wizytą na Stadionie

W ramach cyklu wizyt grup zawodowych i społecznych budowę Stadionu Narodowego w Warszawie odwiedzili dzisiaj warszawscy kierowcy taksówek.

12 listopada 2009
Montaż belek pod trybuny

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie zamontowano pierwszy rygiel potocznie nazywany „belką grzebieniową”. Belki grzebieniowe, są to pionowe elementy żelbetowe w kształcie schodków, o wadze ok. 15 ton. Na nich zostaną ułożone poziome - schodkowe prefabrykaty, stanowiące po zamontowaniu krzesełek, trybuny dla widzów.