Archiwum 2009

23 września 2009
Zakończono budowę pierwszej klatki schodowej

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie zakończono budowę metodą ślizgową pierwszej klatki schodowej o wysokości 35 metrów. Dwie kolejne klatki są w trakcie wznoszenia.

14 września 2009
Bąbelkowe stropy Stadionu Narodowego w Warszawie

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie rozpoczęto wykonywanie stropów w systemie Cobiax. System ten polega na usunięciu z projektowanej konstrukcji zbędnej masy betonu, w wyniku czego powstaje wytrzymała struktura z przenikających się quasi belek, pomiędzy którymi jest pustka, tworzona przez plastikowe kule.

14 września 2009
Informacja dotycząca kosztów budowy Stadionu Narodowego w Warszawie

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi kosztów budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, Narodowe Centrum Sportu, inwestor zastępczy realizujący budowę Stadionu Narodowego w Warszawie, przedstawia zestawienie nakładów niezbędnych do realizacji inwestycji (kwoty netto, zaokrąglone do 10 tys. PLN):

03 września 2009
Zamówienia publiczne

Przetarg na obsługę podróży służbowych

02 września 2009
Stadion Narodowy w Warszawie - przebieg prac budowlanych

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie rozpoczęto montaż stropów najniższych kondygnacji stadionu. Przygotowywane jest deskowanie ślizgowe do betonowania pierwszej klatki schodowej. Spośród 19 klatek schodowych ogółem, 10 wykonywanych będzie metodą ślizgową. Deskowanie ślizgowe pozwoli na betonowanie konstrukcji klatek schodowych z szybkością od 2,5 m do 3 m bieżących na dobę. Pozwoli to na wykonanie konstrukcji klatki o wysokości ok. 35 m w ciągu 14 dni.

24 sierpnia 2009
Stadion Narodowy na Podzamczu

W dniu 21 sierpnia br. wszyscy uczestnicy finału wakacyjnej akcji "Lato w mieście 2009", mogli zobaczyć jak wyglądać będzie Stadion Narodowy w Warszawie. Na Podzamczu w specjalnym namiocie, została wystawiona makieta architektoniczna Stadionu, dzięki czemu odwiedzający goście mieli okazję zapoznać się z jego projektem. Organizator zapewnił także wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. konkurs plastyczny "Pokoloruj Stadion Narodowy". Najciekawsze prace zostały nagrodzone upominkami.

21 sierpnia 2009
Stadion Narodowy dla dzieci

Aby najmłodsi mogli zobaczyć jak postępują prace na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie oraz jak Stadion wyglądać będzie w przyszłości, Narodowe Centrum Sportu nawiązało współpracę z Programem "Lato w mieście".

16 lipca 2009
Podpisanie umowy na pełnienie nadzoru geodezyjnego na Stadionie Narodowym w Warszawie

W dniu 16 lipca br. Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o. podpisało umowę na pełnienie kontroli działalności służby geodezyjnej Generalnego Wykonawcy przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.

29 czerwca 2009
Druga kamera na budowie Stadionu Narodowego

Prace na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie można już oglądać z dwóch kamer. Drugie urządzenie zostało zainstalowane na dachu wieżowca w okolicy Ronda Waszyngtona. Dzięki niemu można oglądać postępy z prac budowlanych z szerszej perspektywy.

09 czerwca 2009
Harmonogram budowy Stadionu Narodowego w Warszawie

Narodowe Centrum Sportu i Wykonawca Stadionu Narodowego w Warszawie - Konsorcjum ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG, ALPINE BAU GmbH, ALPINE Construction Polska Sp. z o.o., HYDROBUDOWA POLSKA S.A. i PBG S.A - uzgodnili ogólny harmonogram budowy Stadionu Narodowego obejmujący cały okres realizacji tj. 24 miesiące od podpisania umowy.