Archiwum 2009

21 maja 2009
Stadion Narodowy podczas Święta Saskiej Kępy

W sobotę 23 maja 2009 na ulicy Francuskiej od godziny 14 do 22 po raz czwarty odbędzie się Święto Saskiej Kępy – impreza plenerowa przyciągająca bogatym programem artystycznym nie tylko mieszkańców Saskiej Kępy, ale także wielu Warszawiaków z odległych dzielnic. Dwie muzyczne sceny, wystawy plenerowe i wiele innych atrakcji.

04 maja 2009
Podpisanie Umowy pomiędzy Narodowym Centrum Sportu a Generalnym Wykonawcą budowy Stadionu Narodowego w Warszawie

W dniu 4 maja br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy z Generalnym Wykonawcą Stadionu Narodowego w Warszawie - Konsorcjum ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG, ALPINE BAU GmbH, ALPINE Construction Polska Sp. z o.o., HYDROBUDOWA POLSKA S.A. i PBG S.A, na którego murawie rozegrany zostanie mecz otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™.

28 kwietnia 2009
Przetarg na Generalnego Wykonawcę Stadionu Narodowego w Warszawie zakończony

W dniu 27 kwietnia br. minął termin na składanie ewentualnych protestów w przetargu na II etap budowy Stadionu Narodowego. Żadne z konsorcjów uczestniczących w przetargu nie odwołało się od wyników przetargu.

15 kwietnia 2009
Komisja Przetargowa zakończyła prace nad oceną ofert na budowę Stadionu Narodowego

Komisja Przetargowa dokonała formalnej oceny ofert złożonych w przetargu na realizację II etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

09 kwietnia 2009
Najniższą ofertę na budowę Stadionu Narodowego złożyło konsorcjum ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG, ALPINE BAU GmbH, ALPINE Construction Polska Sp. z o.o., Hydrobudowa Polska S.A. i PBG S.A.

W dniu 9 kwietnia 2009r. Narodowe Centrum Sportu otrzymało 6 ofert od konsorcjów biorących udział w przetargu na realizację II etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Najniższą ofertę złożyło konsorcjum ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG, ALPINE BAU GmbH, ALPINE Construction Polska Sp. z o.o., Hydrobudowa Polska SA i PBG S.A.

10 lutego 2009
6 firm w przetargu na realizację II etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie

Ostatecznie 6 konsorcjów zakwalifikowało się do realizacji II etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Do końca tygodnia otrzymają one dokumentację przetargową. Od tego czasu będą miały 40 dni na złożenie ostatecznej oferty. Zgodnie z harmonogramem, rozpoczęcie II etapu inwestycji (budowa stadionu) planowane jest na początek maja 2009 r. a jej zakończenie na 30 czerwca 2011r. – informuje biuro prasowe Narodowego Centrum Sportu.

09 stycznia 2009
Dwa protesty w przetargu, kwietniowy termin wyboru wykonawcy aktualny

Narodowe Centrum Sportu informuje, że upłynął czas na składanie protestów w pierwszym etapie przetargu na wybór generalnego wykonawcy Stadionu Narodowego w Warszawie. Protesty złożyły dwie firmy. Termin wyboru wykonawcy budowy zaplanowany w harmonogramie inwestycji na kwiecień jest aktualny.

05 stycznia 2009
Prace na budowie Stadionu Narodowego wznowione

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, po przerwie świąteczno-noworocznej, Pol-Aqua SA wznowiła prace na budowie Stadionu Narodowego.