Spacer po koronie Stadionu Narodowego w Warszawie

Prezentujemy Państwu najnowszą, piątą już edycję, wirtualnej wycieczki po budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Materiał fotograficzny, wykonany w dniu 7 czerwca br., w innowacyjny sposób pokazuje aktualny stan zaawansowania robót budowlanych tej areny.

Centralny element dachu w produkcji

Zakłady Cegielskiego w Poznaniu przystąpiły do produkcji centralnego elementu dachu - 70 m iglicy wraz z garażem dla dachu ruchomego oraz konstrukcjami pod ekrany LED. Wierzchołek iglicy będzie najwyższym punktem Stadionu, ok. 112 m nad poziomem Wisły.

Znani mężczyźni w wyjątkowym miejscu - sesja zdjęciowa na Stadionie Narodowym w Warszawie

W maju br. na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie zrealizowano sesję zdjęciową, z „Polskim mężczyzną – maczo” w roli głównej. Zdjęcia zostały wykonane przez Roberta Ceranowicza dla magazynu ELLE.

"Budowa Stadionu Narodowego idzie bardzo dobrze"

Tak Prezydent RP Bronisław Komorowski skomentował postęp prac na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie podczas wizyty w dniu 8 czerwca br.

Pierwszy mecz UEFA EURO 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie już za 2 lata!

Za dokładnie dwa lata, 8 czerwca 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie zostanie rozegrany pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Będzie to mecz piłkarski wraz z poprzedzającą go ceremonią otwarcia Mistrzostw.

Obraz z budowy Stadionu Narodowego w Warszawie na Onet.pl

W serwisie onet.pl dostępny jest obraz z kamer śledzących postęp robót budowlanych na Stadionie Narodowym w Warszawie, głównej arenie finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Na stronach Sport.Onet.pl, w specjalnym serwisie dedykowanym imprezie, która już za niespełna dwa lata odbędzie się na boiskach Polski i Ukrainy, powstała sekcja dotycząca Stadionu Narodowego w Warszawie.

Wizyta gimnazjalistów na budowie Stadionu Narodowym w Warszawie

W dniu 1 czerwca br. gimnazjaliści z Mazowsza wzięli udział w wycieczce na teren budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Wycieczka gimnazjalistów na Stadion była miłym zakończeniem inicjatywy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z okazji Dnia Dziecka - „Zmiana władz na Mazowszu”. W tym jednym w ciągu roku dniu, dzieci przyjmują rolę dorosłych i próbują swoich sił jako pracownicy urzędu.

Postęp prac na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie trwają końcowe prace przy konstrukcji żelbetowej niecki Stadionu, a rozpoczęty w maju br. montaż konstrukcji stalowej przebiega bardzo sprawnie. Zmontowano 22 słupy i 18 elementów pierścienia ściskanego głównej konstrukcji stalowej. Łącznie na tą konstrukcję składają się 72 słupy i 72 elementy pierścienia ściskanego.

Zmiany w harmonogramie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie

Narodowe Centrum Sportu informuje o przesunięciu terminu zakończenia głównej konstrukcji stalowej Stadionu Narodowego w Warszawie z czerwca na lipiec br. Jednocześnie informujemy, że utrzymany został termin zakończenia budowy zadeklarowany UEFA tj.czerwiec 2011.

Stadiony muszą zarabiać po mistrzostwach - podkreślano podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Organizacja wydarzeń sportowych, koncertów a nawet ślubów i wesel ma pomóc w utrzymaniu stadionów powstających w Polsce przed piłkarskimi mistrzostwami Europy w 2012 roku - podkreślano podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.