Archiwum 2010

14 czerwca 2010
Spacer po koronie Stadionu Narodowego w Warszawie

Prezentujemy Państwu najnowszą, piątą już edycję, wirtualnej wycieczki po budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Materiał fotograficzny, wykonany w dniu 7 czerwca br., w innowacyjny sposób pokazuje aktualny stan zaawansowania robót budowlanych tej areny.

10 czerwca 2010
Centralny element dachu w produkcji

Zakłady Cegielskiego w Poznaniu przystąpiły do produkcji centralnego elementu dachu - 70 m iglicy wraz z garażem dla dachu ruchomego oraz konstrukcjami pod ekrany LED. Wierzchołek iglicy będzie najwyższym punktem Stadionu, ok. 112 m nad poziomem Wisły.

09 czerwca 2010
Znani mężczyźni w wyjątkowym miejscu - sesja zdjęciowa na Stadionie Narodowym w Warszawie

W maju br. na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie zrealizowano sesję zdjęciową, z „Polskim mężczyzną – maczo” w roli głównej. Zdjęcia zostały wykonane przez Roberta Ceranowicza dla magazynu ELLE.

08 czerwca 2010
"Budowa Stadionu Narodowego idzie bardzo dobrze"

Tak Prezydent RP Bronisław Komorowski skomentował postęp prac na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie podczas wizyty w dniu 8 czerwca br.

08 czerwca 2010
Pierwszy mecz UEFA EURO 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie już za 2 lata!

Za dokładnie dwa lata, 8 czerwca 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie zostanie rozegrany pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Będzie to mecz piłkarski wraz z poprzedzającą go ceremonią otwarcia Mistrzostw.

08 czerwca 2010
Obraz z budowy Stadionu Narodowego w Warszawie na Onet.pl

W serwisie onet.pl dostępny jest obraz z kamer śledzących postęp robót budowlanych na Stadionie Narodowym w Warszawie, głównej arenie finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Na stronach Sport.Onet.pl, w specjalnym serwisie dedykowanym imprezie, która już za niespełna dwa lata odbędzie się na boiskach Polski i Ukrainy, powstała sekcja dotycząca Stadionu Narodowego w Warszawie.

02 czerwca 2010
Wizyta gimnazjalistów na budowie Stadionu Narodowym w Warszawie

W dniu 1 czerwca br. gimnazjaliści z Mazowsza wzięli udział w wycieczce na teren budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Wycieczka gimnazjalistów na Stadion była miłym zakończeniem inicjatywy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z okazji Dnia Dziecka - „Zmiana władz na Mazowszu”. W tym jednym w ciągu roku dniu, dzieci przyjmują rolę dorosłych i próbują swoich sił jako pracownicy urzędu.

02 czerwca 2010
Postęp prac na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie trwają końcowe prace przy konstrukcji żelbetowej niecki Stadionu, a rozpoczęty w maju br. montaż konstrukcji stalowej przebiega bardzo sprawnie. Zmontowano 22 słupy i 18 elementów pierścienia ściskanego głównej konstrukcji stalowej. Łącznie na tą konstrukcję składają się 72 słupy i 72 elementy pierścienia ściskanego.

01 czerwca 2010
Zmiany w harmonogramie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie

Narodowe Centrum Sportu informuje o przesunięciu terminu zakończenia głównej konstrukcji stalowej Stadionu Narodowego w Warszawie z czerwca na lipiec br. Jednocześnie informujemy, że utrzymany został termin zakończenia budowy zadeklarowany UEFA tj.czerwiec 2011.

01 czerwca 2010
Stadiony muszą zarabiać po mistrzostwach - podkreślano podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Organizacja wydarzeń sportowych, koncertów a nawet ślubów i wesel ma pomóc w utrzymaniu stadionów powstających w Polsce przed piłkarskimi mistrzostwami Europy w 2012 roku - podkreślano podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.