Archiwum 2010

11 maja 2010
Zamontowano pierwszy element pierścienia ściskanego

W dniu 10 maja br. na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie został zamontowany pierwszy z 72 elementów pierścienia ściskanego.

10 maja 2010
Budowa od środka robi wielkie wrażenie!

W dniu 7 maja br. budowę odwiedzili fani budowy Stadionu Narodowego w Warszawie - Forumowicze SkyscraperCity. Po wizycie powstała galeria zdjęć, prezentująca oryginalne spojrzenie uczestników wycieczki na budowę Stadionu.

07 maja 2010
Wizyta studentów Politechniki Warszawskiej

W dniu 7 maja br. studenci Politechniki Warszawskiej z Wydziału Inżynierii Środowiska, wraz ze studentami z Koła Naukowego Ciepłownictwa i Ogrzewnictwa (KoCiO) oraz Koła Naukowego Wentylacji i Klimatyzacji (KWiK) odwiedzili budowę Stadionu Narodowego w Warszawie.

07 maja 2010
Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy Stadionu Narodowego w Warszawie

Zobacz jak postępują roboty na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Zdjęcia zostały wykonane w dniu 6 maja br.

06 maja 2010
Powstają pierwsze loże VIP

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie przygotowywane są tzw. pomieszczenia pokazowe lóż VIP. Na zdjęciu widoczna jest ich elewacja od strony trybun Stadionu. Całkowicie wykończone i wyposażone dwie loże: jedno- i dwumodułowa, będą mogły już w czerwcu br. stanowić miejsce pokazowe dla potencjalnych nabywców.

30 kwietnia 2010
Wyjątkowy dach stadionu będzie źródłem dumy i dla Kijowa i dla Warszawy

W dniu 27 kwietnia br. Rafał Kapler Prezes Zarządu Narodowego Centrum Sportu, Wiceprezes Spółki PL.2012, przybył z wizytą służbową do Kijowa na Stadion Olimpijski. Wyraził zadowolenie z postępu prac na kijowskim obiekcie. W wywiadzie udzielonym Centrum Informacyjnemu “Ukraina-2012” Rafał Kapler opowiadał o podobieństwach i różnicach w budowie dwóch głównych stadionów Mistrzostw Europy 2012.

29 kwietnia 2010
Rozpoczęto montaż konstrukcji stalowej podtrzymującej dach

Dzisiaj rozpoczął się montaż słupów konstrukcji stalowej podtrzymującej dach linowy nad Stadionem Narodowym w Warszawie. To zupełnie nowy etap budowy! Konstrukcja stalowa i linowa dachu Stadionu to łącznie ponad 12 tysięcy ton stali i ponad 2 tysiące ton lin stalowych.

27 kwietnia 2010
Studenci ze Szwajcarii z wizytą na budowie Stadionu

W dniu 27 kwietnia br. budowę Stadionu Narodowego w Warszawie odwiedzili studenci ze Szkoły Biznesu w Lucernie. Gospodarze poprzednich mistrzostw w piłce nożnej chcieli dowiedzieć się jaki jest stan przygotowań Polski do UEFA EURO 2012™ w zakresie budowy Stadionów i inwestycji infrastrukturalnych.

23 kwietnia 2010
Rozpoczęto montaż prefabrykowanej konstrukcji schodów kaskadowych

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie kontynuowany jest rozpoczęty w ubiegłym tygodniu montaż słupów żelbetowych konstrukcji schodów kaskadowych. Zakończono montaż pierwszej belki nośnej biegów kaskadowych. Trwają intensywne odbiory prefabrykatów wykonanych w całym kraju zarówno dla trybun jak i pozostałych prefabrykatów w tym schodów kaskadowych.

19 kwietnia 2010
Wirtualny spacer po budowie Stadionu Narodowego w Warszawie - trzecia edycja

Zapraszamy do obejrzenia trzeciej odsłony wirtualnego spaceru po budowie Stadionu Narodowego w Warszawie zrealizowanego w dniu 12 kwietnia br.