Archiwum 2010

12 lutego 2010
Przedmioty wylicytowane na aukcji WOŚP trafiły do nowych właścicieli

W dniu 12 lutego br. w siedzibie Narodowego Centrum Sportu, odbyło się uroczyste przekazanie przedmiotów wylicytowanych podczas tegorocznego finału WOŚP: Krzesło na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz fragment loży Stadionu X-lecia.

11 lutego 2010
Audyt techniczny w zakładach Cimolai

W dniu 8 lutego br. przedstawiciele Narodowego Centrum Sportu oraz Konsorcjum ALPINE – Hydrobudowa – PBG odbyli wizytę w zakładach Cimolai z siedzibą w Pordenone we Włoszech, gdzie wykonywana jest konstrukcja stalowa Stadionu Narodowego w Warszawie. Podczas tej wizyty, producenci zaprezentowali wyprodukowane już elementy oraz wyjaśnili skomplikowany proces produkcji.

05 lutego 2010
Panorama Stadionu Narodowego w Warszawie

Panorama Stadionu Narodowego w Warszawie.

05 lutego 2010
Prace na budowie Stadionu postępują

Po okresie niskich temperatur budowa Stadionu Narodowego w Warszawie wraca do pełnego zakresu prac przy konstrukcjach żelbetowych. Nastąpił znaczny wzrost zatrudnienia, obecnie pracuje 1030 osób na dwie zmiany.

03 lutego 2010
Najnowsze zdjęcia z budowy Stadionu

Najnowsze zdjęcia z budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

29 stycznia 2010
Pierwszy element pierścienia dachu już na Stadionie

W dniu 28 stycznia br. na budowę przywieziono z Włoch pierwszy z 72 elementów pierścienia ściskanego, jednego z głównych elementów konstrukcji przyszłego dachu Stadionu.

27 stycznia 2010
Stadion jak wielkie studio telewizyjne

Ile wozów transmisyjnych będzie mogło stanąć pod Stadionem Narodowym? Gdzie będą ulokowane studia? O wyposażeniu dla mediów na budowanych i modernizowanych stadionach rozmawiali we wtorek nadawcy i producenci największych stacji telewizyjnych i radiowych w Polsce z przedstawicielami spółek stadionowych i zespołem ICT z PL.2012.

22 stycznia 2010
Próbny montaż elementów konstrukcji stalowej

We Włoszech rozpoczął się próbny montaż pierwszych pięciu elementów pierścienia ściskanego, który obok słupów jest jednym z podstawowych elementów konstrukcji stalowej Stadionu.

21 stycznia 2010
Praca naukowa o Stadionie Narodowym w Warszawie

W dniu 20 stycznia br. w Szkole Głównej Handlowej, w Katedrze Inwestycji i Nieruchomości odbyła się obrona pierwszej rozprawy naukowej dotyczącej Stadionu Narodowego w Warszawie.

18 stycznia 2010
Stadion Narodowy symbolem Warszawy

Z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia, redakcja Stołecznego wydania Gazety Wyborczej wybrała symbol 20 lat Warszawy.