IV Narodowy Kongres Żywieniowy

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
W imieniu Instytutu Żywności i Żywienia z ogromną przyjemnością i satysfakcją zapraszam do wzięcia udziału w IV Narodowym Kongresie Żywieniowym, który odbędzie się 25–26 stycznia 2019 r. w Warszawie na PGE Narodowym.

Jesteśmy przekonani i wierzymy w to, że efekty dotychczasowych Kongresów są ważne dla zdrowia publicznego i środowisk związanych z żywnością, żywieniem, medycyną i zdrowiem – w tym przemysłu oraz jednostek publicznych związanych z tymi dziedzinami. Dlatego też kolejny Kongres poświęcamy problemom zaburzeń odżywiania dzieci i młodzieży.

Celem IV Narodowego Kongresu Żywieniowego będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego nie udaje się powstrzymać narastania nadwagi i otyłości, szczególnie u dzieci i młodzieży. Będziemy szukali nie tylko odpowiedzi, lecz także rozwiązań tego problemu. Zajmiemy się również tematem zaburzeń odżywiania w wieku młodzieńczym, czyli bulimią i anoreksją.

Ważnym elementem Kongresu będzie prezentacja przez Instytut Żywności i Żywienia zmodyfikowanej Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży. Praktyczne wskazówki, jak zachęcić dzieci i młodzież do dbania o właściwe żywienie i aktywność fizyczną, przedstawią zaproszeni eksperci – specjaliści i praktycy w dziedzinie żywienia, pediatrii i psychologii. Podpowiedzą, jak cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, zarówno w czasie dorastania, jak i w wieku dorosłym.

Drugi dzień Kongresu poświęcamy wdrożeniu nauki do praktyki życia codziennego. Omawiane problemy, znalezione odpowiedzi i rozwiązania chcemy przybliżyć jak największemu gronu odbiorców. Dlatego zaplanowaliśmy szereg debat skierowanych przede wszystkim do szeroko pojętego środowiska szkolnego, czyli rodziców, nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, realizatorów żywienia zbiorowego, pielęgniarek szkolnych, przedstawicieli kuratoriów oświaty.

IV Narodowy Kongres Żywieniowy będzie okazją do prezentacji badań krajowych ośrodków naukowych w ramach sesji posterowej. W imieniu Komitetu Naukowo-Organizacyjnego zachęcam do zgłaszania plakatów prezentujących wyniki badań dotyczących zaburzeń stanu odżywienia i sposobu żywienia dzieci i młodzieży, czynników ryzyka oraz skutecznych działań profilaktycznych i interwencyjnych.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w interdyscyplinarnym forum wymiany wiedzy i doświadczeń, jakim jest IV Narodowy Kongres Żywieniowy.

prof. dr hab. med. Mirosław Jarosz
Przewodniczący Komitetu Naukowo-Organizacyjnego
Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia
Data i godziny wydarzenia: 25 stycznia 2019 roku,  godz. 9:00 -19:00
Organizator: Instytut Żywności i Żywienia
Bilety: www.kongres-zywieniowy.waw.pl/index.php/dla-uczestnikow/wysokosc-oplat
Miejsce wydarzenia: Biznes Klub
Wejście na wydarzenie: Wejście bramą nr 5, wjazd bramą nr 6
Więcej informacji: www.kongres-zywieniowy.waw.pl