24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik "Klimat i My“

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Polsce oraz Europie jednodniową plenerową impreza prezentująca naukę i nowe technologie, poświęconą upowszechnianiu nauki i przyczyniająca się do budowy społeczeństwa opartego na wiedzy.

Celem wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, jak i związanych z najnowszymi dokonaniami współczesnych uczonych. Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytująca i pasjonująca dziedzinę życia. Przybliżając warsztat naukowca, zachęca i inspiruje do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

W Pikniku Naukowym co roku uczestniczy około 200 instytucji z Polski oraz całego świata. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, szkoły, muzea, instytucje kultury, instytucje pożytku publicznego, placówki oświatowe, fundacje związane z edukacją i koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia i odsłaniają kulisy codziennej pracy. Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, medyczne społeczne, jak i humanistyczne. Impreza zapewnia bogactwo pokazów, doświadczeń i eksperymentów – co roku jest ich blisko 1000.


Data i godziny wydarzenia: 9 maja 2020 roku,  godz. 11:00 -20:00
Organizator:
Polskie Radio S.A.
Centrum Nauki Kopernik
Bilety:
Wstęp bezpłatny
Miejsce wydarzenia:
Promenada zewnętrzna PGE Narodowego, aleje wokół areny oraz Galeria
Wejście na wydarzenie:
Wejście bramami: 2, 3, 10 i 11
Więcej informacji: