Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w ramach XVII edycji Konkursu Ekologicznego „Mazowieckie Krajobrazy” dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
W dniu 11 grudnia 2019 r. o godz. 11.00 na PGE Narodowym  w Warszawie nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród dla laureatów XVII edycji Konkursu Ekologicznego „Mazowieckie Krajobrazy”.

„Mazowieckie Krajobrazy” to hasło XVII edycji Konkursu Ekologicznego skierowanego dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego, który został zorganizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Tegoroczna edycja nawiązuje do popularyzacji walorów krajobrazowych i przyrodniczych Mazowsza. Celem konkursu jest wykształcenie u dzieci i młodzieży indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego oraz uświadomienie jak ważną rolę pełni otaczająca nas przestrzeń.

Konkurs przeprowadzony został w 3 kategoriach konkursowych:
  • Plakat ekologiczny z hasłem; uczniowie klas I-III
  • Fotografia przedstawiająca mazowieckie krajobrazy; uczniowie klas IV-VI
  • Wiersz dot. przedmiotowej tematyki; uczniowie klas VII-VIII
W konkursie wzięło udział 2 388 uczniów z 366 mazowieckich szkół podstawowych. Komisja Konkursowa III etapu wyłoniła laureatów I, II, III miejsca w każdej grupie wiekowej (9 laureatów) oraz przyznała 18 wyróżnień.Nagrodzeni zostaną również opiekunowie laureatów i osób wyróżnionych oraz szkoły, których uczniowie zakwalifikowali się do III etapu konkursu.

Po gali wręczenia nagród wszyscy goście będą mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce trasą Piłkarskie emocje na PGE Narodowym.

Informacje na temat laureatów pozostają niejawne do czasu ogłoszenia wyników podczas Gali Finałowej Konkursu.


Data i godziny wydarzenia: 11 grudnia 2019 roku,  godz. 10:00 -14:00
Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
w Warszawie
Bilety:  
Miejsce wydarzenia: Sala Londyn
Wejście na wydarzenie: Brama nr 1
Więcej informacji: www.mazovia.pl