Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo

Największy skarb Watykanu, miejsce papieskiego konklawe, drugi najczęściej odwiedzany obiekt muzealny na świecie. Dzięki multimedialnej wystawie „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” możecie w Polsce zapoznać się z tym ponadczasowym dziełem.

Zapierające dech w piersiach, słynne freski wykonane ręką Michała Anioła uważane są za jedno z najważniejszych dzieł w historii ludzkości - po raz pierwszy będzie można zobaczyć z bliska, poza Watykanem. Wystawa to multisensoryczne doświadczenie, które pozwoli na zapoznanie się z historią obiektu, a także z innymi dziełami Michała Anioła.

W trzech salach zabierzemy Was w niezwykły świat renesansu, pokażemy detale w środku kaplicy, a wreszcie, dzięki najnowocześniejszym technologiom, przeniesiemy do jej wnętrza. Polska została wybrana jako pierwszy kraj, w którym będzie można obejrzeć wystawę. Lokalizacja, do której w listopadzie zawita wystawa, to błonia PGE Narodowego w Warszawie. Później wystawa odwiedzi także inne miasta Polski.

Projekt jest dotychczas najbardziej zaawansowaną technologicznie ekspozycją, mającą odwzorować prawdziwy budynek. Całość zajmie powierzchnię ponad 1600 m². Obrazy będą wyświetlane nie tylko na ścianach, ale także na suficie przestrzeni wystawowej, aby w jak największym stopniu oddać piękno wnętrza obiektu.

Projekt jest realizowany pod auspicjami Muzeum Watykańskiego.


Data i godziny wydarzenia: 19 listopada 2023 roku,  godz. 10:00
do 14 kwietnia 2024 roku,  godz. 20:00
Organizator:
Organizator: Manuscriptum, Scripta Maneant
Producent: LIVE
Bilety:
Normalny od 85 PLN
Ulgowy od 75 PLN
Szkolny od 65 PLN
(Ceny mogą się różnić w zależności od dnia tygodnia)

Bilety dostępne są na: eventim.pl
Miejsce wydarzenia: Błonia PGE Narodowego
Wejście na wydarzenie: W pobliżu bramy 11
Więcej informacji: oficjalna strona internetowa - www.kapica.art
oficjalny profil na Facebooku
oficjalny profil na Instagramie