Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo

Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo

Największy skarb Watykanu, miejsce papieskiego konklawe, drugi najczęściej odwiedzany obiekt muzealny na świecie. Dzięki multimedialnej wystawie „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” możecie w Polsce zapoznać się z tym ponadczasowym dziełem.

Zapierające dech w piersiach, słynne freski wykonane ręką Michała Anioła uważane są za jedno z najważniejszych dzieł w historii ludzkości - po raz pierwszy będzie można zobaczyć z bliska, poza Watykanem. Wystawa to multisensoryczne doświadczenie, które pozwoli na zapoznanie się z historią obiektu, a także z innymi dziełami Michała Anioła.

W trzech salach zabierzemy Was w niezwykły świat renesansu, pokażemy detale w środku kaplicy, a wreszcie, dzięki najnowocześniejszym technologiom, przeniesiemy do jej wnętrza. Polska została wybrana jako pierwszy kraj, w którym będzie można obejrzeć wystawę. Lokalizacja, do której w listopadzie zawita wystawa, to błonia PGE Narodowego w Warszawie. Później wystawa odwiedzi także inne miasta Polski.

Projekt jest dotychczas najbardziej zaawansowaną technologicznie ekspozycją, mającą odwzorować prawdziwy budynek. Całość zajmie powierzchnię ponad 1600 m². Obrazy będą wyświetlane nie tylko na ścianach, ale także na suficie przestrzeni wystawowej, aby w jak największym stopniu oddać piękno wnętrza obiektu.

Projekt jest realizowany pod auspicjami Muzeum Watykańskiego.


Data i godziny wydarzenia: 19 listopada 2023 roku,  godz. 9:00
do 14 kwietnia 2024 roku,  godz. 21:00
Organizator:
Organizator: Manuscriptum, Scripta Maneant
Producent: LIVE
Bilety:
Normalny od 85 PLN
Ulgowy od 75 PLN
Szkolny od 65 PLN
(Ceny mogą się różnić w zależności od dnia tygodnia)

Bilety dostępne są na: eventim.pl
Miejsce wydarzenia: Błonia PGE Narodowego
Wejście na wydarzenie: W pobliżu bramy 11
Więcej informacji: oficjalna strona internetowa - www.kapica.art
oficjalny profil na Facebooku
oficjalny profil na Instagramie