O Stadionie

PGE Narodowy (dawniej Stadion Narodowy w Warszawie) to najnowocześniejsza arena wielofunkcyjna i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. W 2013 roku stał się najpopularniejszym miejscem w Polsce, przyciągając 1 milion 300 tys. gości w ciągu 12 miesięcy.

Odbywają się na nim wszelkie typy imprez, od meczów piłki nożnej, przez imprezy motoryzacyjne (Top Gear Live, Nitro Circus Live) po koncerty światowych gwiazd (Paul McCartney, Beyonce, Depeche Mode, Roger Waters) i imprezy rodzinne (Targi Książki, Piknik Naukowy), a także mniejsze wydarzenia społeczne i biznesowe.

PGE Narodowy powstał na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Budowa stadionu zakończyła się w listopadzie 2011 roku. PGE Narodowy powstał w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia. W czasie trwania UEFA EURO 2012™ na PGE Narodowym zostanały rozegrane trzy spotkania grupowe, mecz otwarcia wraz z oficjalną ceremonią, jeden ćwierćfinał i jeden półfinał. Na trybunach stadionu jest 58 tysięcy miejsc dla kibiców. PGE Narodowy został zaprojektowany przez Konsorcjum JSK Architekci sp. z o.o., gmp International GmbH oraz Schlaich Bergermann und Partner.Zasady funkcjonowania i regulamin PGE Narodowego