Zobacz galerię zdjęć z 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Tysiące biegaczy z kraju i z zagranicy stanęły na starcie 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, czyli najpopularniejszego wiosennego wydarzenia biegowego w Polsce, by nie tylko w sportowym stylu przywitać nadejście cieplejszej pory roku, ale i sprawdzić swe siły po zimowym okresie budowania kondycji. Zobacz galerię zdjęć z biegu i licznych atrakcji, które towarzyszyły temu wyjątkowemu wydarzeniu.

24 marca o godz. 11.00 z linii startu 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego na trasę wyruszył tłum biegaczy, wśród których znaleźli się zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Kibice, którzy licznie zgromadzili się na trasie półmaratonu i w Miasteczku Biegacza na błoniach PGE Narodowego, mogli podziwiać rywalizację czołowych polskich zawodników i zawodniczek – podczas imprezy, pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, rozegrano 33. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu towarzyszył również bieg na dystansie 5 kilometrów – New Balance Bieg na Piątkę, który był znakomitą okazją do debiutów w biegach ulicznych, walki o poprawienie życiowych czasów czy też okazją sprawdzenia swych sportowych możliwości na krótszym dystansie.

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę finiszował na spektakularnej mecie na błoniach PGE Narodowego, gdzie stworzono również dostępne dla wszystkich Miasteczko Biegacza. Można było w nim m.in. skorzystać z badań profilaktycznych i porad dietetyków oraz spotkać się z dawcami szpiku kostnego, którzy wyjaśniali, jak można dołączyć do ich bazy.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego zwyciężył Dorian Boulvin z czasem 01:01:58. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Kaczor z czasem 01:02:06, a trzecie miejsce na podium zajął Polat Kemboi Arikan z czasem 01:02:10.

Triumf w klasyfikacji generalnej kobiet 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego osiągnęła Fabienne Königstein, pokonując trasę półmaratonu w 01:09:32. Tuż za nią znalazły się Domenika Mayer z Niemiec (czas 01:09:46) oraz Marina Nemchenko (czas 01:11:13).

W klasyfikacji zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego pierwsze miejsce zajął Witold Misztela (czas 01:22:06), drugie Piotr Gołębiewski (czas 01:31:06) i trzecie Grzegorz Surma (czas 01:42:09).

Zwycięzcą 33. PZLA Mistrzostw Polski w Półmaratonie został Mateusz Kaczor, który ustanowił nowy rekord Mistrzostw Polski (01:02:06), a dwa kolejne miejsca zajęli Andrzej Rogiewicz z czasem 1:03:46 i Kamil Karbowiak (czas 1:03:47).

W klasyfikacji generalnej kobiet w 33. PZLA Mistrzostwach Polski w Półmaratonie zwyciężyła Monika Jackiewicz (czas 01:12:05), a kolejne miejsca na podium zajęły Sabina Jarząbek (01:12:42) i Anna Bańkowska (01:13:17).

W klasyfikacji zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim New Balance Biegu na Piątkę zwyciężył Witold Serwacki (czas 00:27:20), a tuż za nim uplasowali się Karol Obolewicz (czas 00:35:51) i Sebastian Malinowski (czas 00:39:06).

Klasyfikacja generalna mężczyzn w New Balance Biegu na Piątkę uklasyfikowała się następująco - Bartosz Jarczok (czas 00:14:37), Krzysztof Tschirch (czas 00:14:50) i Jakub Napierała (czas 00:14:56).

W klasyfikacji generalnej kobiet w w New Balance Biegu na Piątkę zwyciężyła Martyna Masłowska z czasem 00:16:35. Drugie miejsce zajęła Karolina Bilawa (czas 00:16:41), a na trzecim miejscu na podium znalazła się Beata Klimek (czas 00:16:51).

Zobacz galerię zdjęć z tej wyjątkowej imprezy!