2022 UCI Cycling Esports World Championships

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
26 lutego na PGE Narodowym odbędą się zmagania polskich reprezentantów w ramach wydarzenia 2022 UCI Cycling Esports World Championships. W zawodach na arenie udział wezmą: Agata Flis, Michał Kamiński, Michał Bogdziewicz oraz Paweł Kalita. Sonia Cięciel będzie reprezentować Polskę w innej lokalizacji.

Zmagania zawodników odbędą się w Loży Platynowej PGE Narodowego. To tam gracze powalczą o miano mistrza świata 2022 roku. Zawody będą rozgrywane w osobnym formacie dla mężczyzn oraz kobiet, a zawodnicy powalczą o główną nagrodę w wysokości 8 tysięcy euro. Zmagania kobiet rozpoczną się o godzinie 19.15, a mężczyzn o godzinie 20.30. W mistrzostwach świata udział weźmie pięciu polskich reprezentantów.

Zawodnicy będą rywalizować w esportowym, fantastycznym świecie przedstawiającym Central Park w Nowym Jorku. Na trenażerach ustawionych na arenie gracze będą mieli do pokonania dystans 54,9 km, a zmagania odbędą się w formacie scratch race. 

Pula nagród dla kobiet, jak i mężczyzn wynosi 14 tysięcy euro:

1. miejsce – 8 tysięcy euro, 
2. miejsce – 4 tysiące euro,
3. miejsce – 2 tysiące euro. 

Zwycięzcy zmagań dostaną także specjalną koszulkę mistrza świata, którą będą mogli nosić na każdych zawodach w 2022 roku, w których wezmą udział. Wydarzenie będzie zamknięte dla publiczności.