32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Płuca po pandemii. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Zbiórka publiczna odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Tego samego dnia na błoniach PGE Narodowego działać będzie studio główne, z którego Fundacja WOŚP nadawać będzie transmisję telewizyjną i internetową, oraz scena koncertowa, na której wystąpi kilkunastu wykonawców.

Hasłem akcji będzie „Tu wszystko gra OK!”.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę blisko 2 mld PLN i kupiła dotąd około 71,5 tys. urządzeń. 

Ostatni, 31. Finał WOŚP, odbył się 29 stycznia 2023 roku. Celem zbiórki była walka z sepsą i zakup urządzeń dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju. W akcję zaangażowały się 1653 Sztaby, w tym 87 Sztabów zagranicznych w 25 krajach. W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło studio telewizyjne w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki oraz scena koncertowa na Placu Bankowym. Podczas 31. Finału, WOŚP zebrała 243 259 387,25 złotych, czyli blisko 19 milionów złotych więcej niż przed rokiem.Data i godziny wydarzenia: 28 stycznia 2024 roku,  godz. 8:30 -22:00
Organizator: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Bilety: Wstęp bezpłatny
Miejsce wydarzenia: Błonia PGE Narodowego
Wejście na wydarzenie: Wejście od ul. Siwca i Sokolej 
Więcej informacji: wosp.org.pl
Facebook
Instagram
X (Twitter)
TikTok
YouTube