32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
Płuca po pandemii. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Zbiórka publiczna odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Tego samego dnia na błoniach PGE Narodowego działać będzie studio główne, z którego Fundacja WOŚP nadawać będzie transmisję telewizyjną i internetową, oraz scena koncertowa, na której wystąpi kilkunastu wykonawców.

Hasłem akcji będzie „Tu wszystko gra OK!”.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę blisko 2 mld PLN i kupiła dotąd około 71,5 tys. urządzeń. 

Ostatni, 31. Finał WOŚP, odbył się 29 stycznia 2023 roku. Celem zbiórki była walka z sepsą i zakup urządzeń dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju. W akcję zaangażowały się 1653 Sztaby, w tym 87 Sztabów zagranicznych w 25 krajach. W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło studio telewizyjne w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki oraz scena koncertowa na Placu Bankowym. Podczas 31. Finału, WOŚP zebrała 243 259 387,25 złotych, czyli blisko 19 milionów złotych więcej niż przed rokiem.Data i godziny wydarzenia: 28 stycznia 2024 roku,  godz. 8:30 -22:00
Organizator: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Bilety: Wstęp bezpłatny
Miejsce wydarzenia: Błonia PGE Narodowego
Wejście na wydarzenie: Wejście od ul. Siwca i Sokolej 
Więcej informacji: wosp.org.pl
Facebook
Instagram
X (Twitter)
TikTok
YouTube