53. Rajd Barbórka 2015 - Odcinek PGE Narodowy

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
Data: 12 grudnia 2015 roku, godz. 09.00
Organizator: Automobilklub Polski
Bilety: www.topracingshop.pl
Więcej informacji: www.barborka.pl

Rajd Barbórka – Ogólnopolskie Kryterium Asów – widowiskowy rajd samochodowy, rozgrywany corocznie na początku grudnia, pierwsza edycja odbyła się w 1964 roku. Tegoroczna edycja Rajdu składa się z siedmiu odcinków specjalnych: dwukrotnie przejeżdżanych Tor Służewiec, PGE Narodowy, Autodrom Bemowo oraz finału na słynnym odcinku Karowa.

Barbórka jest symbolicznym zakończeniem sezonu sportów motorowych w Polsce. W rajdzie biorą udział nie tylko kierowcy rajdowi, ale także kierowcy wyścigowi oraz rallycrossowi. Jest to bardzo prestiżowa impreza, w której startują najlepsi polscy, a często także zagraniczni kierowcy.

Wśród gwiazd, które gościły do tej pory na Rajdzie Barbórka są m.in. Robert Kubica, Tommi Makkinen czy Felix Baumgartner. Jako że rajd nie jest zaliczany do cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski, możliwy jest udział samochodów klasy WRC, co zwiększa atrakcyjność widowiska.

OS 2 PGE Narodowy (Zawodnicy) od 9.00 do ok. 10.50
OS 2 PGE Narodowy (Legendy) od 10.50 do ok. 11.20
OS 5 PGE Narodowy (Zawodnicy) od 12.20 do ok. 14.10
OS 5 PGE Narodowy (Legendy) od 14.10 do ok. 14.40

Jest to odcinek, który debiutuje na Rajdzie Barbórka. Składa się z przejeżdżanej dwukrotnie pętli na Błoniach PGE Narodowego oraz trasy przebiegającej ulicą Siwca aż na parkingi Stadionu. Najciekawszymi fragmentami odcinka jest przejazd po śliskich płytach zakończony prawym nawrotem w rejonie Dworca PKP Stadion oraz doskonale widoczny ze znajdującej się powyżej strefy kibica rejon widowiskowych nawrotów przed metą odcinka.Główne wejście dla kibiców znajduje się od ulicy Zamojskiego (dogodny dojazd do dworca PKP Stadion lub metrem do stacji Stadion Narodowy). Drugie wejście dla kibiców znajduje się od Ronda Waszyngtona (łatwy dojazd tramwajem lub autobusem). Samochody z wykupionym Parkingiem GOLD parkują w strefie kibica od ul. Zamojskiego. Odcinek będzie można oglądać jedynie z wyznaczonych stref kibica, brak przejść pomiędzy strefami.

Bilety i karnety na 53. Rajd Barbórka dostępne na: www.topracingshop.pl.


Zobacz inne wydarzenia