Wielka Makieta Kolejowa

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
Data: 13 września 2017 roku, godz. 10.00-20.00
Organizator: Makieta City
Bilety: www.makietacity.pl/bilety
Wejście: bramą nr 1, wjazd bramą nr 6 lub nr 11 (dla autokarów)
Więcej informacji: www.makietacity.pgenarodowy.pl

Największa mobilna makieta kolejowa w Europie.  

14 km kabli, 900 metrów torów, 150 rozjazdów... kilka tysięcy drzew, kilkaset budynków... PONAD 40 LOKOMOTYW I SETKI WAGONÓW kursujących po makiecie! W kolekcji unikalne modele, ręcznie robione, wykonane tylko w 1 egzemplarzu! Z największą precyzją odwzorowane budynki, stacje kolejowe, modele drzew, krzewów i roślin doskonale odzwierciedlają otaczający nas świat w miniaturze. Podróżni czekający na pociąg, który u nas się nie spóźnia, wędkarze, lis goniący kury, trawa między płytami chodnikowymi, szuwary nad rzeką, las... W naszym miniaturowym świecie wszystko żyje i jest jak prawdziwe!

Naszym celem jest promocja kultury technicznej oraz modelarstwa wśród dzieci i młodzieży. Poprzez interaktywne funkcje chcemy zaprosić naszych widzów do wpływania na życie miniaturowego świata, ucząc jak działają różne procesy spotykane w codziennym życiu. Makieta jest w całości sterowana przez komputer - widzowie będą mogli zobaczyć jak wiele informacji jest przetwarzanych jednocześnie, by zapewnić bezkolizyjne współdziałanie wielu różnych systemów. 

Nasza mobilna wystawa jest największą w Europie (a może i na świecie) makietą, którą można przewozić i wystawiać w różnych lokalizacjach.


Zobacz inne wydarzenia