23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – my i maszyny

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Polsce oraz Europie jednodniową plenerową impreza prezentująca naukę i nowe technologie, poświęconą upowszechnianiu nauki i przyczyniająca się do budowy społeczeństwa opartego na wiedzy.

Celem wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, jak i związanych z najnowszymi dokonaniami współczesnych uczonych. Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytująca i pasjonująca dziedzinę życia. Przybliżając warsztat naukowca, zachęca i inspiruje do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

W Pikniku Naukowym co roku uczestniczy około 200 instytucji z Polski oraz całego świata. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, szkoły, muzea, instytucje kultury, instytucje pożytku publicznego, placówki oświatowe, fundacje związane z edukacją i koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia i odsłaniają kulisy codziennej pracy. Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, medyczne społeczne, jak i humanistyczne. Impreza zapewnia bogactwo pokazów, doświadczeń i eksperymentów – co roku jest ich blisko 1000.

Temat przewodni 23. Pikniku Naukowego to "My i maszyny". Przestrzeń podzielona będzie  na siedem stref tematycznych: przyszłości, zdrowia, kultowych eksperymentów, cywilizacji, rodzinnej, "zrób to sam" oraz gości zagranicznych.


Data i godziny wydarzenia: 11 maja 2019 roku,  godz. 11:00 -20:00
Organizator: Polskie Radio S.A.,
Centrum Nauki Kopernik
Bilety: Wstęp bezpłatny
Miejsce wydarzenia: Promenada zewnętrzna PGE Narodowego, aleje wokół areny oraz Galeria
Wejście na wydarzenie: Wejście bramami: 2, 3, 10 i 11
Więcej informacji: www.pikniknaukowy.pl