To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.

Narodowy Dzień Sportu, który w tym roku odbędzie się 14 września, to wielkie święto wszystkich osób aktywnych fizycznie oraz doskonały pretekst do rozpoczęcia nowego, sportowego życia przez tzw. kanapowców. Podczas tegorocznej, VII już edycji wydarzenia setki placówek sportowych w całym kraju otworzą swoje drzwi i zaproszą do skorzystania 
z bezpłatnych zajęć sportowych. Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. 


W tym dniu wszyscy będą mogli bezpłatnie spróbować swoich sił w dyscyplinach do tej pory im obcych. Wiele treningów i szkoleń poprowadzą znani i utytułowani sportowcy – mistrzowie i olimpijczycy.

Największą atrakcją i jednocześnie zwieńczeniem dnia pełnego aktywności będzie wielki, rodzinno-sportowy Piknik na Błoniach PGE Narodowego (14 września, godz. 12.00-17.00). Wraz z partnerami wydarzenia zaprosimy Was do wzięcia udziału w niesamowitych animacjach! Treningi z Legią Warszawa, ścianka wspinaczkowa, escape room, pokazy szybowców i żaglówek, spotkania z alpakami oraz warsztaty kulinarne z Łukaszem Konikiem na stoisku Polskiej Izby Żywności Ekologicznej – to tylko niektóre z atrakcji które będą na Was czekać.

Dołożymy wszelkich starań, aby 14 września wszelkie wymówki poszły w odstawkę! Według raportu MultiSport Index z 2018 roku, ponad 60% Polaków jest aktywnych fizycznie. Dla nas to wciąż mało! Chcemy dotrzeć do pozostały 40% (czyli ponad 15 milionów ludzi) i zmotywować ich do sportowych działań, z kolei już aktywnym fizycznie chcemy podpowiedzieć, jak mogą trenować bardziej efektywnie.  Dzień wcześniej, 13 września po zmroku na elewacji PGE Narodowego wyświetlimy napis "Ćwiczysz?", który nie pozwoli zapomnieć o Narodowym Dniu Sportu i potrzebie codziennej aktywności fizycznej.


Data i godziny wydarzenia: 14 września 2019 roku,  godz. 12:00 -17:00
Organizator: Fundacja Zwalcz Nudę
Bilety: Wstęp bezpłatny
Miejsce wydarzenia: Błonia PGE Narodowego
Wejście na wydarzenie: Wejście obok bramy 11 od alei Zielenieckiej oraz od ulicy Sokolej
Więcej informacji: www.narodowydziensportu.pl

Galeria