Depeche Mode: Memento Mori World Tour 2023

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
Depeche Mode zapowiadają pierwsze koncerty na żywo od pięciu lat!

Światowa trasa "Memento Mori” rozpocznie się 23 marca 2023 roku w Sacramento, CA

02.08.2023 – WARSZAWA – PGE Narodowy

Bilety w sprzedaży ogólnej od 7.10.2022 na LIVENATION.PL
Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: środa, 5 października od godz. 12.00
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: czwartek, 6 października o godz. 12.00
Bilety w sprzedaży ogólnej: piątek, 7 października od godz. 12.00

Berlin, Niemcy (4 października 2022 r.) - Depeche Mode, laureaci Rock & Roll Hall of Fame Class of 2020, ogłosili dzisiaj podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie, że wydadzą nowy album i wyruszą w światową trasę koncertową w 2023 roku. Memento Mori Tour będzie wspierać nadchodzący 15. studyjny album zespołu - Memento Mori, który ukaże się wiosną 2023 roku.

Dave Gahan i Martin Gore ujawnili dzisiaj, że trasa koncertowa organizowana przez Live Nation rozpocznie się specjalną, limitowaną serią występów w północnoamerykańskich arenach od 23 marca, zanim zespół wyruszy do Europy na letnią trasę koncertową. Daty w Ameryce Północnej będą obejmować przystanki między innymi w nowojorskim Madison Square Garden, chicagowskim United Center, Kia Forum w Los Angeles i Scotiabank Arena w Toronto. Następnie zespół rozpocznie swoją europejską trasę koncertową 16 maja, podczas której wystąpi między innymi na Stade de France w Paryżu, Stadionie Olimpijskim w Berlinie, San Siro w Mediolanie i Twickenham Stadium w Londynie. Więcej informacji na temat trasy koncertowej oraz daty sprzedaży biletów można znaleźć na stronie depechemode.com

Mówiąc o Memento Mori, Martin Gore skomentował: "Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia". Dave Gahan dodał: "Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku".

Memento Mori Tour będzie 19. trasą koncertową Depeche Mode i ich pierwszą od ponad pięciu lat. Ostatnia trasa zespołu, 2017-2018 Global Spirit Tour, była najdłuższą z dotychczasowych i jedną z najlepiej zarabiających tras. Zespół zagrał dla ponad 3 milionów fanów podczas 130 koncertów w całej Europie i Ameryce Północnej.

Memento Mori będzie piętnastym studyjnym albumem Depeche Mode i kontynuacją uznanego przez krytyków Spirit z 2017 roku, który osiągnął #1 w 11 krajach, znajdując się w Top 5 w ponad 20 innych. Memento Mori zostanie wydany wiosną 2023 roku za pośrednictwem Columbia Records.

Sprzedawszy ponad 100 milionów płyt i grając dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie, Depeche Mode pozostaje stale rozwijającą się i wyjątkowo wpływową siłą muzyczną. Będąc niezmienną inspiracją dla fanów, krytyków i artystów Depeche Mode wciąż idzie naprzód, a trasa koncertowa i album Memento Mori to otwarcie najnowszego rozdziału niezrównanego i nieprzerwanego dziedzictwa.

SPECIAL GUEST - HOPE: Po wydaniu debiutanckiego albumu w 2017 roku, występach jako support na koncertach Bauhaus w Londynie i Berlinie, intensywnych trasach koncertowych z zespołami: IDLES, Algiers i Madrugada oraz po wydaniu wysoko ocenionego singla pt. SHAME (granego w stacjach KEXP i BBC6), "najbardziej obiecujący niemiecki zespół" HOPE (nbhap.com) zakończył nagrywanie swojego drugiego albumu. Nowe wydawnictwo zostało zredukowane do minimalnego tonu, który pozostawia więcej miejsca na czysty i wrażliwy głos Christine Boersch-Supan, przebijający się przez syntezatory, gitarowe akordy i rewolucyjną, minimalistyczną perkusję.


Data i godziny wydarzenia: 2 sierpnia 2023 roku,  godz. 17:00
Organizator: Live Nation
Bilety:
Bilety w sprzedaży ogólnej na LiveNation.pl
Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: środa, 5 października od godz. 12:00
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: czwartek, 6 października o godz. 12:00
Bilety w sprzedaży ogólnej: piątek, 7 października od godz. 12:00
Miejsce wydarzenia: PGE Narodowy
Wejście na wydarzenie: Prosimy o kierowanie się do bram wskazanych na Państwa biletach
Więcej informacji: livenation.pl