Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
W niedzielę, 23 kwietnia, na trasie wokół PGE Narodowego, odbędzie się 2. edycja światowej rangi zawodów w chodzie sportowym Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup, należących do prestiżowego cyklu World Athletics Race Walking Tour 2023.

Oprócz polskiej i światowej sławy chodziarzy, takich jak Katarzyna Zdziebło, Dawid Tomala czy Kimberley Garcia, na stadionie pojawią się także Maja Włoszczowska i Anita Włodarczyk, które wezmą udział w towarzyszącym wydarzeniu Marszu dla Ukrainy.

Wiosenne święto chodu to także okazja dla każdego, kto chciałby sprawdzić swoje siły podczas Marszu Walking Lovers oraz Nordic Walking Lovers na 5 km. Organizatorzy przygotowali również trasę na kilometrowym okrążeniu korony PGE Narodowego, którą bez kłopotu pokonają wszyscy mający apetyt na sportową aktywność. Warsaw Race Walking Cup to zatem impreza dedykowana całym rodzinom.

Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup to wydarzenie, które należy do prestiżowego cyklu World Athletics Race Walking Tour 2023 - serii najwyższej rangi mityngów, mających na celu rankingowe wyłonienie liderki i lidera światowego chodu. 23 kwietnia na PGE Narodowym wyczynowi zawodnicy zmierzą się na dystansie 20 km, a Polacy będą rywalizować dodatkowo o tytuły mistrzyni i mistrza Polski seniorów - również na dystansie 20 km. Ponadto do wyścigu staną także polscy Mastersi startujący na dystansie 10 km.

Rywalizacji profesjonalistów towarzyszyć będą Marsze Walking Lovers oraz Nordic Walking Lovers, dedykowane amatorom, którzy chcieliby zmierzyć się z dystansem 5 km pokonując pięć okrążeń PGE Narodowego. Formuła powtarzanych rund wokół stadionu pozwoli na wzięcie udziału nawet maluchom czy seniorom, którzy mogą podjąć się wyzwania na krótszym dystansie.

Chodzenie to najprostsza i najbardziej ekologiczna forma przemieszczania się, zaś sam chód sportowy, walking, to dyscyplina dostępna w zasadzie dla każdego, niezależnie od wieku, wagi, stanu zdrowia i miejsca zamieszkania – przekonuje Robert Korzeniowski.

Marsz Walking Lovers wystartuje o godzinie 13:00, zaś Nordic Walking Lovers o godzinie 14:30. Na oba wydarzenia obowiązują zapisy, których można dokonać poprzez stronę www.rkathletics.com. Udział w marszach jest bezpłatny, a każdy z uczestników wydarzenia otrzyma dyplom jego ukończenia z liczbą zaliczonych kilometrów oraz szacunkową liczbą kilokalorii i zredukowanym śladem węglowym.

Wszystkich, którzy tego dnia pojawią się na PGE Narodowym, organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału w Marszu dla Ukrainy, który jest gestem solidarności polsko-ukraińskiej. Chód na kilometrowej trasie rozpocznie się o godzinie 9:00, a jego partnerem jest organizacja UNICEF. W organizację zaangażowania jest fundacja Folkowisko z położonego przy ukraińskiej granicy podkarpackiego Cieszanowa, rodzinnego miasta Roberta Korzeniowskiego.

Tego dnia na PGE Narodowym stanie także Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, który mieści w sobie dwa gabinety lekarskie służące do ultrasonograficznych badań przesiewowych małych dzieci. Program bezpłatnych badań USG prowadzonych na pokładzie ambulansu jest główną częścią programu Fundacji pod nazwą „NIE nowotworom u dzieci”. Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że jego rozwój przebiega prawidłowo. Wykonują je radiolodzy na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych.

Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Rekreacji oraz UNICEF Polska.

Program zawodów:
  • 9:00 - 1 km Marsz dla Ukrainy
  • 9:45 - 1 km, 2km, 5km U10 - U18 K i M
  • 11:00 - 10 km U-20 KM+ MP Masters 35+>60+ K+M
  • 12:15 - Dekoracje zwycięzców U10 - U20 i Masters
  • 13:00 - 5 km Walking Lovers
  • 14:30 - 5 km Nordic Walking
  • 15:30 - Prezentacja 20 km Elita WWC + MP PZLA
  • 16:00 - /02 Start Elity na 20km
  • 18:00 - Dekoracja zwycięzców i zakończenie K + M
Wszystkie informacje na temat 2. edycji Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup można znaleźć także na stronie www.korzeniowski.plData i godziny wydarzenia: 23 kwietnia 2023 roku,  godz. 9:00 -18:00
Organizator: Fundacja Roberta Korzeniowskiego
Bilety: Wstęp wolny
Miejsce wydarzenia: Promenada PGE Narodowego
Wejście na wydarzenie: Wejście bramą nr 2
Więcej informacji: facebook.com/RKathletics
instagram.com/walking.lovers.korzeniowscy
instagram.com/rkathletics