Zamknij

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 26 stycznia 2025 roku. Tego dnia na błoniach PGE Narodowego działać będzie studio główne, z którego Fundacja WOŚP nadawać będzie transmisję telewizyjną i internetową oraz scena koncertowa, na której wystąpi kilkunastu wykonawców.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 2 mld PLN i kupiła dotąd około 71,5 tys. urządzeń.

Ostatni, 32. Finał WOŚP, odbył się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki były płuca po pandemii, czyli zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W akcję zaangażowało się 1685 Sztabów, w tym 100 Sztabów zagranicznych w 23 krajach. W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło studio telewizyjne oraz scena koncertowa na błoniach PGE Narodowego. Podczas 32. Finału, WOŚP zebrała 281 879 118,07 złotych czyli blisko 39 milionów złotych więcej niż przed rokiem.

Data i godziny wydarzenia: 26 stycznia 2025 roku,  godz. 8:30 -22:00
Organizator: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Bilety: Wstęp bezpłatny
Miejsce wydarzenia: Błonia PGE Narodowego
Wejście na wydarzenie: Wejście od ul. Siwca i Sokolej 
Więcej informacji: wosp.org.pl
Facebook
Instagram
X (Twitter)
TikTok
YouTube