BMW Półmaraton Praski

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
Data: 31 sierpnia 2014 roku, godz. 09:00
Organizator: Agencja Reklamowa Storm Sławomir Szczęsny
Więcej informacji: bmwpolmaratonpraski.pl

W niedzielę, 31 sierpnia, na prawym brzegu stolicy odbędzie się wyjątkowy BMW Półmaraton Praski. Jego trasa to przede wszystkim długie proste i niewiele zakrętów. Dzięki temu zawodnicy mają szansę poprawić swoje własne rekordy życiowe na dystansie 21,097 km

- Bardzo cieszę się z tej cennej inicjatywy zorganizowania biegu tej rangi w całości po praskiej stronie Wisły. Jestem przekonany, że dzięki atrakcyjnej i szybkiej trasie Półmaraton Praski zostanie wysoko oceniony przez uczestników zmagań – mówił podczas konferencji prasowej, Michał Olszewski, zastępca Prezydent m.st. Warszawy.

Specjalnie przygotowana trasa BMW Półmaratonu Praskiego - prosta i bez znaczących wzniesień - przebiegać będzie między innymi na całej szerokości ul. Wał Miedzeszyński, ułatwiając pokonanie trasy w bardzo szybkim tempie i dając możliwość poprawienia osobistych wyników. 

Dziesięć tysięcy uczestników wystartuje o godz. 9.00 z al. Zielenieckiej. Limit czasu na przebycie trasy, atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i IAAF, będzie wynosił 3 godziny i 30 minut.

BMW Półmaraton Praski objęty jest honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.