Zlot dla życia

To jest wydarzenie archiwalne, które już się odbyło. Aby zobaczyć kalendarz aktualnych wydarzeń przejdź tutaj.
Data: 4 lipca 2015 roku, godz. 09.00-18.00
Organizator: Fundacja Dzień Dla Życia
Miejsce: promenada i galeria Stadionu Narodowego
Więcej informacji: www.zlotdlazycia.pl

4 lipca na Stadionie Narodowym odbędzie się pierwszy, ogólnopolski zlot (Krwio)Dawców organizowany przez Fundację Dzień Dla Życia. Podczas Zlotu odbędzie się także pierwsza w Europie zbiórki krwi dla zwierząt. Serdecznie zapraszamy wszystkich - zarówno (Krwio)Dawców, jak i osoby, które chciałyby zapoznać się z tematem dawstwa.

Dołącz do wydarzenia w serwisie Facebook
Zbiórkę krwi wśród zwierząt poprowadzi Weterynaryjny Bank Krwi to pierwsza instytucja tego typu w Polsce, który działalność rozpoczął w 2003 roku. Pomysł wziął się z potrzeby ratunku dla chorego na hemofilię labradora Milusia, późniejszego patrona Banku. Sposób działania i organizacji wzorowany jest na podobnych placówkach funkcjonujących od lat w USA. Główną siedzibą Banku jest Warszawa, mamy jednak rozsiane po całej Polsce filie. Krew jest dostępna dla lekarzy weterynarii przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni w roku. (Zapisy dla właścicieli zwierząt, które będą oddawały krew przyjmowane są mailowo: wbkmilus@gmail.com)

Sprawdź, jakie zwierzęta mogą zostać dawcami krwi
Dzień Dla Życia to Fundacja, której celem jest działalność mająca na celu propagowanie oddawania krwi, rejestracji w banku szpiku kostnego oraz podpisywania oświadczeń woli o chęci pośmiertnego przekazania narządów do przeszczepu. Oprócz tego działa również w zakresie nauki pierwszej pomocy przedmedycznej oraz organizuje wykłady na temat krwiodawstwa, transplantologii i zdrowego stylu życia.

Fundacja powstała dzięki inicjatywie Martyny Kaczmarek – obecnej studentki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i już na etapie projektu została zauważona i wyróżniona w plebiscycie "Zwykły Bohater" organizowanym przez telewizję TVN. Od marca 2015 Założycielka miała przyjemność promować działalność Dnia Dla Życia podczas międzynarodowej kampanii Panache.Zobacz inne wydarzenia