Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami


Kontakt

Koordynator ds. obsługi osób z niepełnosprawnością
tel. 785 557 037
 
Zespół PGE Narodowego w Warszawie dba o dostępność obiektu dla wszystkich gości i dokłada wszelkich starań, aby obiekt stawał się coraz bardziej przyjazny także dla osób z niepełnosprawnościami. Odpowiednie przygotowanie i oznakowanie dróg dojścia dla osób z niepełnosprawnościami, informacje na stronie internetowej dotyczące codziennej działalności stadionu oraz dostępu podczas wydarzeń całostadionowych, audiodeskrypcja dla osób z dysfunkcją wzroku, dedykowani wolontariusze służący informacją oraz asystą, a także dostosowana infrastruktura - wszystko to przybliża nas do kibiców, fanów i gości z niepełnosprawnościami odwiedzających PGE Narodowy.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą dostać się na arenę zarówno przy pomocy komunikacji miejskiej, jak i własnych środków transportu.

Drogi dojścia - codzienne funkcjonowanie PGE Narodowego


Szczegółowy opis dróg dojścia w codziennym trybie funkcjonowania stadionu

Drogi dojścia na imprezy całostadionowe

Przed każdym wydarzeniem całostadionowym na stronie PGE Narodowego zamieszczane są praktyczne informacje o imprezie, w tym szczegółowe porady dla osób z niepełnosprawnościami, np. drogi dojścia, informacje dotyczące dostępności audiodeskrypcji na danym wydarzeniu czy też informacje dotyczące funkcjonowania dedykowanego parkingu. Porady zamieszczane są w formie informatora w aktualnościach na stronie www.pgenarodowy.pl.

Wycieczki po PGE Narodowym

 
Pragniemy poinformować, że najbardziej rozbudowaną, a także rekomendowaną formą zwiedzania PGE Narodowego dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób poruszających się na wózkach są wycieczki z przewodnikiem, których trasy są w pełni dostosowane do ich potrzeb.

Jeśli ktoś z Państwa zdecyduje się natomiast na wybór punktu widokowego, uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym działem rezerwacji, który zadba o dostosowanie tej atrakcji do Państwa potrzeb (ze względu na aktywności odbywające się na arenie, niestety nie zawsze możemy zagwarantować możliwości wjazdu na punkt od ręki):

tel. +48 22 295 95 95 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.30) oraz e-mail: rezerwacje@pgenarodowy.pl.
 

Wycieczki rozpoczynają się w Recepcji Głównej na poziomie -1. By dostać się do Recepcji Głównej należy wejść dedykowaną dla osób z niepełnosprawnościami bramą nr 1, po jej przekroczeniu należy udać się do tunelu, następnie skierować do przesuwnych drzwi znajdujących się po lewej stronie i udać się do windy, wjeżdżając na poziom -1.

Bilety na wycieczki indywidualne

Osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom przysługuje bilet ulgowy. Przy zakupie biletu należy okazać orzeczenie o niepełnosprawności lub legitymację.

Wszystkie trasy wycieczek z przewodnikiem są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ze względu na czas trwania, rekomendowaną trasą są "Piłkarskie emocje".

Udogodnienia na wycieczkach z przewodnikiem
  • Wszystkie trasy są skomunikowane z windami;
  • Każdy przewodnik jest wyposażony w zestaw nagłaśniający;
  • Toalety znajdujące się na poziomie recepcji wycieczek są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Uwaga: Podczas rezerwacji grupowej prosimy o zgłoszenie liczby osób z niepełnosprawnościami oraz określenie stopnia i rodzaju ich niepełnosprawności - dzięki tym informacjom będziemy mogli przygotować optymalną trasę wycieczki, która będzie dostosowana do potrzeb wszystkich uczestników.

Parking

Funkcjonowanie podczas imprez całostadionowych:

Podczas imprez całostadionowych uruchamiany zostaje płatny parking zewnętrzny na błoniach PGE Narodowego.

Na parkingu każdorazowo wyznaczone są miejsca parkingowe przeznaczone do użytku osób z niepełnosprawnościami. Miejsca te znajdują się w pobliżu bramy nr 1, która jest wejściem dedykowanym dla osób z niepełnosprawnościami. Lokalizacja parkingu jest wskazana na mapie poniżej.

Na parkingach podziemnych PGE Narodowego znajdują się miejsca dla samochodów, którymi poruszają się osoby z niepełnosprawnościami. Miejsca te zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych stadionu nieopodal wind. Decyzję o udostępnieniu miejsc parkingowych do użytku gości na parkingu podziemnym każdorazowo przed wydarzeniem podejmuje organizator wydarzenia.

Udogodnienia związane z infrastrukturą obiektu
  • Dedykowana dla osób z niepełnosprawnościami brama nr 1 - po której przekroczeniu należy udać się do tunelu, a następnie skierować do przesuwnych drzwi, które znajdują się po lewej stronie. Za ruchomymi schodamia znajdują się windy, które umożliwiają dostanie się do Recepcji Głównej (poziom -1) i na poziom 0. 
  • Podjazdy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zlokalizowane przy bramach nr 2 i 11 są wykorzystywane w codziennym funkcjonowaniu obiektu oraz alternatywnie podczas imprez masowych (np. pikniki, bądź inne imprezy obejmujące zewnętrze stadionu).
  • Windy przystosowane do użytku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich umożliwiają dostęp do wszystkich głównych atrakcji PGE Narodowego. 
  • Stoiska gastronomiczne (kioski) uruchamiane podczas imprez całostadionowych wyposażone w obniżoną ladę, aby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogły bezproblemowo dokonać zakupu.
  • Toalety są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - na promenadzie dolnej (poziom 0), czyli przestrzeni z miejscami dedykowanymi osobom z niepełnosprawnościami, znajduje się 12 toalet.
  • Na trybunie dolnej znajduje się 111 miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Rozmieszczone są one równomiernie, w obrębie promenady z następującym podziałem: 
    -> Strefa Biznes Klubu - 19 miejsc, 
    -> Strefa Galerii - 12 miejsc, 
    -> Sektory za bramkami - 80 miejsc. 
  • Obok każdego miejsca znajduje się krzesło dla osoby towarzyszącej (opiekuna osoby z niepełnosprawnością).
Serwisy dedykowane osobom z niepełnosprawnościami
  • Obsługa wolontariuszy:
    Osoby z niepełnosprawnościami zawsze mogą liczyć na wsparcie stewardów oraz wolontariuszy.
  • Audiodeskrypcja na stadionie:
    Podczas wybranych imprez całostadionowych istnieje możliwość skorzystania z serwisu audiodeskrypcji, czyli głosowego opisu treści wizualnych dla osób z dysfunkcją wzroku.
Audiodeskrypcja umożliwia osobom z dysfunkcją wzroku pełny odbiór widowiska i uczestniczenie w wydarzeniach sportowych i kulturalnych Za jej pomocą opisywane są wszystkie elementy obrazu m.in. język ciała, przebieg akcji, scenografia. Aby skorzystać z audiodeskrypcji na PGE Narodowym wystarczy posiadać telefon komórkowy z radiem i słuchawkami lub przenośne radio ustawione na podanej częstotliwości. Sygnał radiowy dociera do wszystkich miejsc na trybunach i pozwala na odbiór bez zakłóceń. Usługa jest nieodpłatna.