ORLEN Warsaw Marathon 2019: Galeria zdjęć

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

ORLEN Warsaw Marathon niebezpodstawnie nazywany jest Narodowym Świętem Biegania. 14 kwietnia 2019 z błoni PGE Narodowego wyruszył wielotysięczny tłum maratonu i biegu OSHEE 10 km, który zmierzył się z trasą i swoimi ograniczeniami.

Zmagania na królewskim dystansie, jak i w biegu OSHEE 10 km miały swój początek i koniec na błoniach PGE Narodowego. W startach wzięli udział miłośnicy biegania z Polski, jak i goście z zagranicy, którzy zdominowali podium maratonu (Polak - Marcin Chabowski przybył na metę czwarty).

Istotą maratonu dla biegaczy, którzy nie zajmują się sportem zawodowo, jest jednak samo pokonanie trasy czy pobicie swego życiowego wyniku. Jak podkreślało wiele biegnących osób, dotarcie do linii mety nie byłoby dla nich możliwe bez dobrze zorganizowanej trasy, która obfitowała m.in. w punkty odżywiania. Dla wielu maratończyków kluczowy był także doping kibiców, dzięki któremu nie zwalniali tempa lub nie decydowali się na zejście z pola walki np. pomimo chwilowo pojawiającego się bólu czy zmęczenia.

Pełnię zmęczenia, ale i radości oraz wzruszeń towarzyszących Narodowemu Świętu Biegania najlepiej oddają zdjęcia w naszej galerii: