Program Szkolny Klub Sportowy, czyli sport w dobie pandemii

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

16 września 2020 roku na PGE Narodowym odbyła się konferencja prasowa Programu Szkolne Kluby Sportowe. Tematem przewodnim tego spotkania była aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w czasach pandemii koronawirusa. Wydarzenie odbyło się z udziałem Minister Sportu - Danuty Dmowskiej-Andrzejuk.

– Wspieramy aktywizację społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem sportu dzieci i młodzieży. Sukcesywnie zwiększamy nakłady na sport powszechny. Tylko w tym roku przeznaczyliśmy na ten cel ponad 282 mln zł. Program Szkolny Klub Sportowy pomaga nam dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, ponieważ zajęcia odbywają się w środowisku szkolnym. W tym roku w zajęciach realizowanych w ramach Programu SKS uczestniczy blisko 300 tys. dzieci z prawie 9 tys. szkół. Zwracamy uwagę jak ważne w czasach pandemii koronawirusa jest regularne uprawianie sportu, dlatego cieszę się, że pomimo trudnej sytuacji, w której musimy się odnaleźć, w większości placówek edukacyjnych, które realizują Program SKS, zajęcia się odbywają – mówiła Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Celem Programu Szkolny Klub Sportowy jest popularyzowanie sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach Programu realizowanych jest blisko 100 różnorodnych form aktywności, które odbywają się dwa razy w tygodniu w formie godzinnych zajęć. Program stale się rozwija angażując przy tym coraz więcej dzieci, nauczycieli, a nawet rodziców.

Od pierwszej edycji Program SKS wspiera PKN Orlen – największy mecenas polskiego sportu.

– Zaangażowanie w projekt jest efektem realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu. Zachęcamy do aktywności fizycznej oraz propagujemy zdrowy styl życia w szczególności wśród dzieci i młodzieży, gdyż mamy świadomość, że największe sukcesy sportowe to wynik intensywnej pracy już od najmłodszych lat. – powiedziała Agata Pniewska – Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Zobacz galerię zdjęć z tego spotkania!